Tottenham Jiřího HOŠKA: Zázrak jedné, dvou, tří sezón…

Fotbaloví šílenci posedlí fotbalovými statistikami „vyšťourali,“ že když Tottenham hrál proti Swansea naposledy na den přesně 3. prosince (bylo to v roce 1932), odjel velšský klub s výpraskem 0:7. 3. prosince 2016 mohly Swans dostat třeba i desítku, nebýt jejich gólmana Fabianského a místy problematické koncovky Spurs.

I tak bylo vítězství 5:0 hojivým balzámem na výsledky posledních týdnů a na ne zrovna třeskutou kreativitu kolem vápna.

Přečtěte si také: VIDEO: Tohle a bez karty?! Jak se s děsivým kung-fu kopem na hlavu vypořádal bek Tottenhamu?

Zázrak jedné sezony

Když se před dvěma lety začal neznámý mladíček Harry Kane (vzpomínáte si, že měl v Totáči napřed číslo 37, které kdysi nosil i gólman Radek Černý?!) střelecky prosazovat, mávali nad jeho produktivitou škarohlídi rukou a tvrdili, že půjde o tzv. „one-season-wonder,“ zázrak jedné sezóny.

Třeba takový útočník Swansea Michu blahé paměti (kde je mu, chudákovi, konec…) spadá přesně do této škatulky. V reakci na Harryho stoupající formu teď tottenhamští blogeři začal naši superstar vtipně nazývat „zázrakem tří sezón.“

Stráví Harry ve Spurs celou kariéru?

Vzhledem k tomu, že rodák z Chingfordu podškrábl před pár dny nový kontrakt do roku 2022, pevně doufám, že Kaneovu přezdívku budeme několik dalších let měnit jen o tu číslovku.

Arsenal - Tottenham: Harry Kane

Klubový srdcař Harry se nechává slyšet, že by v ideálním případě chtěl v Tottenhamu celou kariéru, a řada expertů si skutečně myslí, že by se mohl v tomto směru zařadit po boj Gerrarda či Terryho, pro které v Anglii přicházel v úvahu jen jediný klub jejich srdce.

Snad zůstane i Hugo

Když už jsme u těch smluv, na prodloužení kontraktu se dohodl i Honza Vertonghen, který si taky podle vlastních slov nedokáže představit, že by hrál jinde, než na White Hart Lane. Čeká se tak v podstatě už jen na to, jestli se k pokračování kariéry v dresu Spurs rozhoupe i „Pan Nepostradatelný,“ podle mého skromného názoru jeden z 5 nejlepších gólmanů světa, Hugo Lloris.

Hugo Lloris

Trochu mě v tomto směru znepokojily spekulace, že má Tottenham políčeno na mimořádně talentovaného Jordana Pickforda ze Sunderlandu, pokud by se Hugo rozhodl severní Londýn opustit. Fňuk…

Konec v Lize mistrů? Zasloužený

Bylo zajímavé sledovat, že s klubem ani fanouškovskou základnou nějak extra nezacloumalo vyřazení z Ligy mistrů. Ostatně způsob, jakým nás na svém hřišti přehrávalo Monaco, nějaké pocity nespravedlnosti udusil hned v zárodku stejně, jako vzpomínky na tristní výkony ve Wembley proti Leverkusenu.

[blog_program_info id=“10172841″]

Proti Swansea to zase byl Tottenham z loňské sezóny, i když soupeř byl pravda skoro neškodný. Vypadá to, že si začíná zase věřit Christian Eriksen, což je dost zásadní. Potřebujeme, aby se gólová zátěž rozložila na víc hráčů. Naplno trénuje Toby Alderweireld a příští neděli na Old Trafford by už mohl být zase v základu.

United pod Mourinhem sice nehrají špatně, ale nedokážou dotáhnout vyhrané zápasy a jsou pod velkým tlakem. Když vezmu v potaz, že Manchester bude ještě ve čtvrtek hrát Evropskou ligu na Ukrajině, vidím naše šance docela slušně.

[blog_program_info id=“10407570″]

Foto: Reuters, o2sport.cz
Jiří Hošek Autor článku
Jiří Hošek
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru