Tomu nebudete věřit! Nepochopitelné klauzule a bonusy z Balotelliho smlouvy v Liverpoolu

Neplivat na ostatní a nenapadat je jen tak pro nic za nic? Pro většinu lidí je to slušnost. Najdou se ale tací, kteří si za takové „dobré chování“ zaslouží odměnu!

Když vedení fotbalového Liverpoolu kupovalo italského výtržníka Maria Balotelliho, bylo řádně obezřetné. Podle informací od platformy Football Leaks, které zveřejnil týdeník The Sunday Times, motivovali Reds Balotelliho k dodržování slušných mravů tučnými bonusy!

Mario Balotelli jako posila Liverpoolu

Pokud během každé sezony platnosti této smlouvy nebude hráč vyloučen ve třech a více případech kvůli násilnému chování, plivání na soupeře či jinou osobu, za používání urážlivých nebo vulgárních výrazů a/nebo gest, nebo obecně nevhodné chování… pak na konci každé sezony, 30. června, dostane bonus vy výši 1 milionu liber,“ zněla prý jedna z klauzulí Balotelliho kontraktu.

Ano, čtete správně. Balotelli se tedy ani nemusel chovat slušně pokaždé. Měl dokonce povoleny i 2 červené karty v každé sezoně.

K tomu samozřejmě standardní luxusní gáži 85 tisíc liber (2,72 milionu korun) týdně!

A rozum zůstává stát i nad dalšími bonusy. Balotelli měl údajně dostávat po dosažení 5 gólů v domácí lize nebo Lize mistrů za každý další přesný zásah 50 tisíc liber (1,6 milionu korun).

mario balotelli nice

V Liverpoolu snad nakonec musejí být rádi, že se SuperMario, který nyní pookřál na další štaci ve francouzském Nice, neprosadil a za dvě sezony zasáhl jen do 27 zápasů a vstřelil 4 branky. Dávat gólů jako třeba jiný exliverpoolský střelec Luis Suárez, přišli by Reds na buben!

Foto: thisisanfield.com, mirror.co.uk, Reuters (bar)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru