Dojemně mrazivý vzkaz Gabriela! Proč se obránce Arsenalu při rozhovoru rozplakal?

Obránce londýnského Arsenalu Gabriel Paulista prožívá smutné dny a stejně jako zbytek světa truchlí za brazilský tým Chapecoense, jehož velká část zahynula mezi 71 pasažéry na palubě zříceného letadla v Kolumbii.

Ve středu večer Gabriel odehrál za Arsenal čtvrtfinále EFL Cupu, ve kterém domácí v rezervní sestavě překvapivě podlehli Southamptonu 0:2.

[blog_program_info id=“10104315″]

Ještě před zápasem vzdaly Chapecoense úctu oba týmy a při minutě ticha držel právě Gabriel nápis „#ForçaChape.“

Po zápase Gabriel v rozhovoru pro klubovou televizi pronesl řeč, při níž běhá mráz po zádech.

Tady je překlad jeho dojemných slov:

„Je trochu těžké mluvit o tom, co se stalo. Přeji rodinám dostatek sil a doufám, že bůh poskytne jejich srdcím útěchu. Měl jsem tam hodně kamarádů, hrál jsem 5 let za Vitórii, kde jsem spolupracoval s trenérem i realizačním týmem, stejně jako se dvěma dalšími hráči. Byli jsme blízcí přátelé. Tohle je velmi těžké přijmout. Nikdo si neumí ani představit, že se to může stát nám nebo našim blízkým.

To nejmenší, co teď mohu udělat, je projevit soustrast všem rodinám s přáním, aby se drželi. Vím, že ztratit člena rodiny není snadné. Znám to z vlastní zkušenosti, sám jsem přišel o bratra a vím, jak to bolí. Přeji sílu tomuto týmu, který okouzlil brazilský fotbal, který ještě před 5 lety hrál čtvrtou ligu a pak všechny překvapil. Na tenhle tým a kamarády z fotbalu nám zbyly jen krásné vzpomínky, které zůstanou v našich srdcích,“ vykládal ztěžka Gabriel.

Při následujících slovech se mu pak ale hlas zlomil a obránce Arsenalu, který v sobotu oslavil 26. narozeniny, už projev dokončil se slzami v očích.

„Máme v s lidmi z Brazílie hromadnou konverzaci a napsal jsem jim tam zprávu: „Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek.“ Říkám to proto, že během svých posledních narozenin jsem měl nutkání mluvit s Caiem Juniorem (trenér Chapecoense – pozn. red.), ale z nějakého důvodu jsem to nechal až na další den. Pak se stala tahle tragédie. Takže jestli chcete něco udělat, prostě to udělejte, protože nikdo neví, co bude zítra,“ dodal Gabriel.

Poctu Chapecoense vzdají o víkendu i další týmy Premier League. Před zápasy se bude držet minuta ticha a hráči ponesou na rukávech černé smuteční pásky.

Máte rádi fotbal a rádi byste sledovali přenosy z celého světa? Pořiďte si O2 TV a celý sportovní svět se vám otevře v obýváku, na počítači nebo tabletu. Přímé přenosy, magazíny, zpravodajství – to vše najdete na sportovních stanicích v nabídce naší O2 TV.

[blog_program_info id=“10172835″]

[blog_program_info id=“10172837″]

[blog_program_info id=“10221033″]

[blog_program_info id=“10242711″]

Foto: Reuters (tom)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru