Nastavený čas Milana ŠTĚRBY: Dejte rozhodčím porty. Bude zábava!

Už jsme si za ta léta zvykli na smrkání bez kapesníku, různé „komedie“ na hlavách hráčů i na tetování, bez kterých by moderní fotbalista už ani nebyl fotbalistou. Teď si musí navíc hráči i trenéři osvojit další novinku, mluvení do ruky.

neymar-david-luiz-fred-bcc-co-uk

V praxi to vypadá, že pokud chcete spoluhráči, soupeři, trenérovi nebo rozhodčímu něco říct, tak stejně jako při kašlání, musíte si i při mluvení dát před pusu ruku. Bohužel to není hygienický imperativ, ale čistě technický.

pepe-messi-speaking

S rozvojem moderních technologií se totiž už několikrát stalo, že kameraman dokázal zaostřit tak šikovně, že se dalo ze rtů „oběti“ přesně odečíst, co pronáší. A často z toho byly docela zábavné kauzy. Nyní mají ale všichni voyeři utrum. A to je pro nás pro všechny, kteří se chtějí fotbalem bavit, škoda.

Hlášky sudích, to by byla ozdoba ligy!

S přibývajícím věkem trávím jako střední záložník během jednotlivých zápasů čím dál víc času ve středovém kruhu. A tak mám daleko častěji možnost vyskytovat se v bezprostřední blízkosti často stejně pohyblivých rozhodčích. Díky tomu se ze mě stává expert na hlášky mužů v černém a čím dál častěji je mým údělem mít po utkání unavenou především pusu.

Do smrti například nezapomenu na větu: „Ještě jednou se na mě takhle podíváte a dám vám kartu“. A pokud jde kvalita hlášek soutěžemi strmě nahoru stejně jako kvalita fotbalu, musí to být na vrcholné scéně opravdu velká estráda. A o to všechno nás hlavní aktéři připravují tím, že si před pusu neslušně dávají ruce.

[fve]https://youtu.be/bTgRiChOwqI[/fve]

Kolega Robert Henn proto jistě promine, ale v zájmu zábavy nechme video videem a zaměřme se teď na zavedení portů pro rozhodčí. Díky nim budeme mít také my diváci možnost poslechnout si některé zajímavé hlášky přímo ze hřiště a fotbalová zábava tak nabere úplně novou dimenzi.

Foto: bbc.co.uk, blog.itsecurityexpert.co.uk
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru