Včelička i uplakánek! Co vše o RONALDOVI prozradili jeho první spoluhráči?

Cristiano Ronaldo platí za jednoho z nejlepších, nejoblíbenějších, ale také nejnenáviděnějších hráčů současnosti. Svou fotbalovou kariéru odstartoval v rodném Funchalu na ostrově Maderia.

Jeden z prvních spoluhráčů budoucí fotbalové star Ricardo Santos, dnes trenér klubu Andorinha, kde Ronaldo začínal, tvrdí, že už v osmi nebo devíti letech nebylo sporu o tom, že z Ronalda vyroste skvělý fotbalista.

„Pamatuji si, že Cristiano Ronaldo byl pokorný chlapec. Ale když neměl míč, tak se rozbrečel. Když nevyhrál souboj, tak se rozbrečel. Ale už tehdy to byl výborný hráč. Byl rychlejší než ostatní, dával hodně gólů a měl skvělé driblovací schopnosti,“ uvedl Santos.

[blog_gallery id=“35272″ style=“block“]

„Bylo mu 7 nebo 8 let, když poprvé přišel s tátou. Bylo mu hrozně těžké sebrat míč. Byl maličký, ale neustále hrál fotbal. Nikdy nepřestával, dokonce ani doma,“ dodal další z Ronaldových tehdejších spoluhráčů a nyní správce hřiště Andorinhy Rui.

V článku serveru goal.com, věnovaném Ronaldovým kořenům, také padly dvě dětské přezdívky Ronaldova dětství.

„Rád vyhrával. Ale když to bylo jinak, pak Ronaldo plakal. Plakal dokonce tak často, že jsme mu začali říkat Uplakánek.“

Druhá, pro věrné fanoušky možná přijatelnější přezdívka, vychází z portugalského výrazu „abelhinha“ neboli Včelička. „Byl malý a rychlý, přesně jako malá včela,“ vysvětlil Ricardo Santos.

[blog_program_info id=“9947175″]

Foto: Reuters, Twitter (kl)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru