Championship Tomáše KALASE: Výhru vám nikdo nezaručí, ale šance proti Norsku máme dobré

Návrat po zranění se mi vydařil. Hned v prvním zápase proti Huddersfieldu jsem dal navíc gól, což je pro mě docela výjimečná událost.

Přečtěte si také: Tomáš Kalas se poprvé trefil v Anglii! Parádní bombou nadchl fanoušky Fulhamu

Tenhle byl první po třech letech. Pořádně jsem ani nevěděl, jak se mám radovat a jak si ten gól pořádně užít.

Říkáte, že bych jich mohl dávat víc, když chodím na standardky a mám takový výskok?

Není to jen o něm. Je  potřeba taky si ve vápně najít prostor, případně si ho udělat silou. Přece jenom ale zatím nemám rozměry některých obránců v Championship.

Zápisné v Anglii nefunguje

Žádné zápisné jsem za první gól spoluhráčům platit nemusel. V Anglii to takhle nefunguje. Ani žádné rýpance nebyly. Někteří spoluhráči to nejspíš ani nevěděli, že to byl můj první gól v Anglii. Normálně mi pogratulovali a jelo se dál.

Tomáš Kalas se raduje z prvního gólu v dresu Fulhamu

Byl jsem hlavně rád, že jsem zase zpátky na hřišti, že jsme vyhráli a že jsme udrželi čisté konto. Gólů jsme v předchozích zápasech dostávali totiž docela dost. Teď jsme ale vyhráli 5:0 a pak ještě 2:0 v derby s Brentfordem, takže aktuální pocity jsou výborné.

Těch pár zápasů, kdy se nám moc nedařilo, mi paradoxně asi pomohlo po zranění zpátky do sestavy. Musím přiznat, že jsem si říkal, že mám vážně smůlu. Ve Fulhamu jsem se zabydlel v sestavě, docela se nám dařilo a já jsem se zranil.

Můj zadní stehenní sval už by měl být v pořádku, vydržel veškeré zatížení. S léčením pomáhala i Chelsea, která má pro tyto situace speciální pravidla. Věřím, že už je všechno za mnou a těším se na reprezentaci.

Vyhrát chceme každý zápas

Tomáš Kalas

Minulé dva zápasy mi moc nepřísluší komentovat. Od televize se to kritizuje snadno. S Německem to je složité pro všechna mužstva, s Ázerbájdžánem jsme měli šance, ale nedali jsme je. Tak to prostě někdy je.

Norskem potřebujeme tři body, to je jasné. Ale nemám rád spojení, že musíme. Myslím, že v tom zápase slušné šance, ale že vyhrajeme, to nikdy nikdo zaručit nedokáže. Vyhrát chceme vždycky, v každém zápase. A pro úspěch uděláme maximum.

To platí i pro další zápas s Dánskem, i když je to příprava a bude se asi víc zkoušet.

Věřím, že se taky dostanu na hřiště. Hrát tu ale chceme všichni. Je to na trenérech.

[blog_program_info id=“9812089″]

[blog_program_info id=“9861775″]

Foto: Reuters, fotbalovalvicata.cz

 

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru