Liberec proti Spartě! Zahrají si Trpišovský s Holoubkem o místo kouče na Letné?

Souboje Slovanu se Spartou jsou prestižní už delší dobu. Zároveň ale už dlouho nebyl vzájemný duel tak pikantní jako ten letošní podzimní.

Přitom nejde o titul. Liberec se potácí ve druhé polovině tabulky a Sparťanské mistrovské ambice na podzim také dostávají pořádně zabrat.

Náboj však duelu dávají osoby na lavičkách. Jindřich Trpišovský byl hlavním kandidátem Sparty na místo po v září odvolaném Zdeňku Ščasném. Slovan však svého kouče odmítl uvolnit.

Jindřich Trpišovský

V kuloárech i médiích se čile spekuluje o jeho příchodu na Letnou v zimě. Jenže provizorní kouč Sparty David Holoubek si zatím také nevede vůbec špatně. A pokud by v přímém souboji na stadionu U Nisy Trpišovského v přímém souboji porazil, mohlo by tady být pořádné dilema.

David Holoubek

Sparta by výhru potřebovala jako sůl, na vedoucí Plzeň ztrácí 7 bodů. Jenže v Liberci nevyhrála od dubna 2012 a pro jedenáctý Slovan platí teze o nutnosti bodovat jakbysmet.

Do známých míst se v neděli vrátí sparťanský útočník Matěj Pulkrab, který na severu Čech působil stejně jako Tomáš Koubek ještě v jarní polovině minulé sezóny. Na rozdíl od brankáře, který patřil k oporám týmu, stihl za půl roku v 7 zápasech 4 branky.

„I když jsem tam toho moc neodehrál, tak se těším hodně. Ten půlrok jsem tam ale strávil na trénincích a v zázemí, takže se určitě těším. Jak na stadion, tak i na kluky a na celý zápas,“ prohlásil Pulkrab pro sparťanskou klubovou televizi.

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=GK5MmiNcOlA[/fve]

Oba kluby trápí nebývale rozsáhlá marodka. Spartě chybělo pro čtvrteční zápas v Evropské lize 12 fotbalistů. I proto dohrávali duel s Hapoelem Beer Sheva někteří dorostenci.

Liberec je na tom podobně, hlavně co se týká obrany. Poslední zdravý ortodoxní stoper David Hovorka se zranil ve Florencii a trenér Trpišovský řeší zdravotní patálie i u dalších hráčů.

Liberec - Fiorentina (Evropská liga): Nikola Kalinič, David Hovorka

„Honza Sýkora měl určitý zdravotní problém, kvůli kterému šel dolů, o poločase zase dávali dohromady Vláďu Coufala, který měl problémy s kotníkem. V tuto chvíli hlavně doufám, že nebudu muset proti Spartě hrát já,“ řekl Trpišovský pro klubový web.

Zdravých obránců se Slovanu mnoho nedostává.

„Nemáme klasický B-tým, jen juniorku, a v té je jako další klasický stoper Martin Chlumecký, který nastupuje v mládežnických reprezentacích, také zraněný. Není moc kam sáhnout. Snad se nám podaří nějaké řešení najít,“ dodal kouč Slovanu.

Šlágr 13. ligového kola má výkop plánovaný na nedělních 15 hodin. Na O2 TV Sport a O2 TV Fotbal začíná už o půl hodiny dřív předzápasový program.

[blog_program_info id=“9754166″]

Foto: sparta.cz, Reuters (tom, fik)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru