Berdychův mizerný závěr sezony! Přijde o Turnaj mistrů?

Co se to děje s Tomášem Berdychem? Třicetiletý rodák z Valašského Meziříčí byl pověstný svou stabilní výkonností – lépe postavené hráče na žebříčku sice v posledních letech takřka neporážel, ale zato s těmi horšími prohrával jen výjimečně.

Jenže nyní drží smutnou bilanci tří porážek v řadě – v Tokiu nestačil na světové číslo 36 Gillese Müllera, v Šanghaji vypadl s 43. hráčem světa Marcelem Granollersem, nyní ve Vídni padl dokonce s hráčem mimo první stovku, gruzínským kvalifikantem Nikolozem Basilašvilim!

Sestřih zápasu od času 3:22:

[fve]https://youtu.be/iXyEbcjLsTw[/fve]

A tak přicházejí nepříjemné komplikace…

„Berdych proti Basilašvilimu možná ztratil závod o místo na Masters v Londýně.“

Přitom se zdálo, že Berdych se po odhlášení Rafaela Nadala na Turnaj mistrů do Londýna po sedmé v řadě probojuje s lehkostí, jelikož měl slušný bodový náskok před ostatními.

Jenže ten se teď výrazně ztenčil. Belgičan David Goffin už na Berdycha ztrácí jen 190 bodů, Chorvat Marin Čilič 290. Oba nyní startují na turnaji v Basileji a pokud se jim zadaří, mohou Berdychův náskok smazat či alespoň stáhnout.

Turnaj z Basileje můžete tento týden sledovat v O2 TV na stanici Novasport 1.

[blog_program_info id=“9639566″]

Klíčová tak bude „tisícovka“ v Paříži, kde by další Berdychova příliš brzká prohra mohla znamenat konec snů o Londýnu i výpadek z první světové desítky.

Foto: Reuters (jz)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru