PALIČKOVY trenérské postřehy: Chybí Spartě Řepka? Vůbec ne! Byl by to Costa na druhou!

4-2-3-1, nebo 4-4-2?

Co doopravdy rozhodlo šlágr Plzeň – Sparta (VIDEO)?

Podle mě to nebyla ani tak taktická změna v rozestavení Plzně, o které se hodně psalo, ale spíš rozdíl v mentalitě a soudržnosti týmu. Pokusím se to vysvětlit.

S tzv. zesíleným středem hřiště se hraje už bezmála nějakých dvacet let a je prakticky jedno, jestli hrajete v rozestavení 4-2-3-1 (jako Plzeň), nebo 4-4-2 (jako Sparta).

Při hře se dvěma útočníky se stejně jeden z nich zatahuje do středu hřiště. Buď je jeden určený, nebo se používá tzv. kyvadlo, kdy se střídají.

[blog_program_info id=“9590731″]

Plzeň - Sparta: Mario Holek, Michael Krmenčík

 

Plzeň je soudržnější

Daleko důležitější podle mého názoru byl rozdíl v mentalitě obou týmů. Plzeň mi v tomto vychází dlouhodobě lépe a není náhoda, že Spartu porazila už popáté za sebou.

V nedávné minulosti podle všeho měla určité problémy s profesionálním přístupem některých hráčů, ale podařilo se jí s nimi vypořádat.

Teď je tým sebevědomý, odhodlaný, zarputilý a v zápase se Spartou ukázal větší týmovou soudržnost.

Tým Sparty je z mého pohledu typologicky postavený trochu jinak. Jsou tam starší a zkušení hráči, teď se nově ukazují hodně mladí a talentovaní a pak je tam skupinka zahraničních hráčů. Dlouhodobě mám pocit, že tým nedrží tolik pohromadě, že prostě není tak stmelený, jako ten plzeňský.

Plzeň - Sparta

Řepka? To by byl Costa na druhou!

Ne, že by se hráči Sparty nesnažili. Viditelně chtěli a bojovali, ale projevovalo se to navenek jinak než u Plzně. Spartě se nepovedlo zkrotit disciplínu. Příkladem může být Costa (VIDEO).

Ve studiu pak František Straka vyslovil názor, že týmu Sparty chybí lídr jako Tomáš Řepka.

S tím absolutně nemůžu souhlasit. Podle mého názoru by to byl v neděli Costa na druhou! Nejde jen o to, co dělá on sám, ale také jak působí na ostatní spoluhráče.

Myslím si naopak, že pro Spartu bylo velké štěstí, že z týmu odešel. Svými „blikanci“ ji připravil o titul, možná i Ligu mistrů a taky o spoustu peněz.

Podle mě je trochu problém celého českého fotbalu, že jsme ho na takových typech hráčů postavili. Neprofesionální přístup se omlouval tím, že dobrý fotbalista musí být tak trochu i grázlík. S tím nemůžu souhlasit. Stačí se podívat do zahraničí a je vidět, že to není pravda.

Plzeň - Sparta: Costa, Karel Hrubeš

Dá se dohnat 7 bodů?

Sedmibodová ztráta Sparty na Plzeň už je dost velká. Jistě se dohnat dá, ale nesmí se zapomínat na to, že před Spartou jsou pořád i další mužstva jako Slavia, Mladá Boleslav a pořád i Zlín.

Vedle Plzně by museli ztrácet i oni, aby Sparta brala titul. Liga je ještě hodně dlouhá, ale troufnu si říct, že už těch sedm bodů Letenští nedoženou.

Kdo je pro mě favoritem? Slavia vypadá v poslední době velmi dobře, ale favorit číslo 1 je teď jistě Plzeň.

Pokud si dokáže udržet stejnou koncentraci jako na zápas se Spartou a vybičovat se k maximálním výkonům (s čímž mívá občas problémy), měla by to dokázat.

Do konce je ale opravdu ještě hodně daleko a bude to rozhodně zajímavé.

Sledujte to nejlepší z české ePojisteni.cz ligy na O2 TV Sport a O2 TV Fotbal!

[blog_program_info id=“9653180″]

[blog_program_info id=“9666458″]

Foto: fcviktoria.cz
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru