Nastavený čas Milana ŠTĚRBY: Rozhodne už podzim o tom, kdo bude mít titul?

Plzeň

Nedělní zápas se Spartou (VIDEO) ukázal, že Plzeň má vynikající atributy pro ty nejtěžší zápasy, ve kterých se může rozhodovat o titulu. Západočeši mají svojí hru založenou na dobré defenzivě (mají nejlepší obranu v lize), skvělých standardních situacích a v případě, že se nedaří, i na jednoduchých útočných vzorcích (hra na křídlech, centry, důraz v šestnáctce). Navíc to vypadá, že na jaře už se Plzeň nebude muset potýkat s náročným programem Evropské ligy a bude se tak moct plně koncentrovat pouze na domácí soutěž.

[blog_program_info id=“9577867″]

Milan Petržela

Mladá Boleslav

Několikrát druhý tým využívá stínu dalších aspirantů na titul a v klidu sbírá body. Nesmíme ale zapomínat, že na podzim Mladou Boleslav zápasy se Zlínem, Plzní a Slavií stále teprve čekají. Pokud ale svěřenci Leoše Kalvody zvládnou náročný podzim, může je to do jarní části sezóny nakopnout.

kalvoda

[blog_program_info id=“9591731″]

Slavia

Nový trenér a vítězné derby Sešívané pořádně rozparádili. Nyní je z toho šest výher v řadě a sen o titulu. Kouč Jaroslav Šilhavý dostal do svých svěřenců sebevědomí a našel optimální sestavu. Jeho práce se ale pořádně ukáže až v okamžiku, kdy pod ním Slavia poprvé prohraje. Následná reakce odhalí skutečnou sílu současného týmu a tím pádem i jeho celkové ambice.

Slavia Praha Mešanovič Hušbauer

Zlín

Stále je potřeba tenhle skromný klub počítat mezi aspiranty na titul. Po jedenácti kolech na vedoucí pozici v tabulce ztrácí pouhé čtyři body. Tři zápasy v řadě ale Ševci nedokázali zvítězit a domnívám se, že teď pro ně nastává asi nejtěžší období. Ve zbytku podzimní části budou hráči kvůli úzkému kádru pociťovat čím dál větší fyzickou a především psychickou únavu. A přitom je ještě čeká zápas v Mladé Boleslavi a doma se Slavií.

kopecny zlin

Sparta

Páté místo, ztráta sedmi bodů na čelo. To už je velký rozdíl. Ve zbytku podzimu bude Sparta začleňovat navrátilce po zranění a bude sílit, To ale neznamená, že to jednoduché. Navíc potřebuje získat stabilitu jmenováním plnohodnotného trenéra. Ať už to bude varianta s Davidem Holoubkem nebo bez něj. Zima Letenským přinese spoustu práce především na kondici, ale pokud to zvládne, na jaře může být Sparta úplně jinde než teď.

Sparta

[blog_poll_start][poll id=“381″][blog_poll_end]

Foto: Facebook, fcviktoria.cz
Milan Štěrba Autor článku
Milan Štěrba
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru