Neymar píše historii! V brazilské reprezentaci už má před sebou jen 3 legendy!

Neymarova branka do sítě Bolívie v kvalifikačním utkání o postup na MS 2018 do Ruska byla jeho 300. gólem v kariéře.

Brazilci vyhráli jednoznačně 5:0 a v tabulce jihoamerické kvalifikace jim patří druhé místo za Uruguajci.

Tento gól byl zároveň Neymarovým 49. přesným zásahem v reprezentačním týmu. Více vstřelených branek mají na svém kontě pouze legenda Pelé (95), Ronaldo (67) a Romário (56). Neymar aktuálně předstihl dalšího fotbalového velikána Zica, který nastřádal 48 branek.

Oficiální portál Brazilské fotbalové konfederace připomíná, že Neymarovi začali jeho seniorské góly počítat v roce 2009.

Dalších 18 branek vstřelil v juniorských výběrech do 17 a 20 let a v olympijském týmu. Právě v jeho dresu přispěl před nedávnem k historickému zlatu na domácích hrách v Riu.

Jeho 300 gólů vstřelených na všech úrovních dosáhl v jeho prvním klubu FC Santos (135) a dalších 95 přidal ve svém současném týmu FC Barcelona.

„Je třeba si uvědomit, že Neymar góly nejenom rád střílí, ale i vytváří šance pro spoluhráče. V Areně das Dunas měl velký podíl na výhře, když se výraznou měrou podílel při zásazích Filipeho Luise a Gabriela Jesuse. Celkově byl aktivní. Dribloval, přihrával, režíroval hru a i skóroval. To je Neymar. Vždy ho zajímá jen to, jak by mohl pomoct svému týmu. Kombinací těchto vlastností dosáhl na metu 300 vstřelených gólů a my mu přejeme dalších 300,“ napsal o něm portál CBF.

Kromě vstřeleného gólu také Neymar nechal na trávníku krev, která se mu řinula z obočí po srážce se soupeřem.

[blog_gallery id=“31580″ style=“block“]

Jihoamerickou kvalifikaci MS můžete v O2 TV sledovat na stanicích Novasport 1 a Novasport 2.

[blog_program_info id=“9329017″]

[blog_program_info id=“9356937″]

Máte rádi fotbal a rádi byste sledovali přenosy z celého světa? Pořiďte si O2 TV a celý sportovní svět se vám otevře v obýváku, na počítači nebo tabletu. Přímé přenosy, magazíny, zpravodajství – to vše najdete na sportovních stanicích v nabídce naší O2 TV.

Foto: Reuters (pol)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru