Kanada je ve finále Jak Crosby vytáhl javorové listy z nejhoršího?

Rusové v podstat jako první na Světovém poháru dokázali Kanadu dostat do problémů. Ve druhé třetině otočili z 0:1 na 2:1 díky brankám Nikity Kučerova a Jevgenije Kuzněcova.

Z nejhoršího ale javorové listy dostal kapitán Sidney Crosby. Ten vstřelil první gól, pak ale připravil důležité branky na 2:2 a 3:2 pro Kanadu.

„Vždycky v podobných chvílích předvede to nejlepší. Právě proto je tak dobrý. Nejlepší,” řekl Brad Marchand, který v utkání zapsal dva góly.

Celý zápas si můžete pustit v O2 TV na stanici ČT Sport!

Chcete O2 TV? Pořiďte si ji ještě dnes!

[blog_program_info id=“9296922″]

Rusové po zápase byli hodně zklamaní.

„Je to těžké, protože všichni věděli, že jsme je mohli porazit. Každý měl ten pocit a v šatně za vyrovnaného stavu nikdo nebyl negativní, všichni byli pozitivní,“ těžko skrýval frustraci kapitán poraženého týmu Alexandr Ovečkin. Na rozdíl od Crosbyho na turnaji zaznamenal jediný gól a dvě asistence.

„Můžete mluvit o štěstí, ale nemůžete dělat takové chyby proti takovým týmům. Oni je využijí! Mají dovednosti, talent, sebevědomí a také zkušenosti,“ vyzdvihl Ovečkin kanadskou družinu.

„Nemůžete říct, že to byl dobrý turnaj, pokud jste ho nevyhráli. Pokud jste Rus, vždy chcete vyhrát. Vím, že jsme prohráli příliš mnoho let v řadě, ale myslím, že máme mladé hráče a byla to pro nás velká zkušenost a určitě se zlepšíme,“ doplnil ho jeho parťák Kuzněcov.

Stejně to viděl i trenér týmu Oleg Znarok, který jak je jeho zvykem byl na tiskové konferenci pořádně kyselá a stručný. „Nemyslíme si, že Kanada je neporazitelná. Náš čas přijde,“ prohlásil

Kanada se ve finále utká s vítězem utkání Švédsko – Evropa.

[blog_program_info id=“9169643″]

Foto: Reuters (mal)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru