Umpire Honzy HOMOLKY: Plíšková? Měl by to být jen začátek!

Ale doba, kdy hráčky typu Martiny Hingisové vlétly v šestnácti letech na kurt a byly schopny vyhrát všechno a všude, jsou pryč. Důkazem budiž i to, že dozrávání finálové přemožitelky Angelique Kerberové trvalo ještě déle.

V sobotu večer to byly právě zkušenosti z velkých zápasů, které rozhodly.

[blog_program_info id=“8970471″]

Přečtěte si také: VIDEO Úžasné drama i epické výměny. Plíšková zůstala na US Open pod vrcholem

Tenisově Plíšková jednoznačně měla na to, aby US Open vyhrála. Měla nejlepší údery, nejlepší podání a až do pokaženého triviálního úderu v polovině třetí sady i nejlepší hlavu.

Jenže vyhrát grandslam chce 100%. Plíšková předvedla na US Open „jen“ 99%. Zaslouží absolutorium, pochvalu. Ale kromě pochvalných ód je to pro ni taky velký závazek.

Teď má našlápnuto. A byla by škoda, kdyby z tohoto výsledku nevytěžila skvělou kariéru plnou velkých zápasů.

Málokdo má potenciál jako „Kája“

Jestli tohle US Open bude znamenat víc než jen povedených 14 dnů, ukáže čas. Jak říkal v jednom z rozhovorů Jan Kukal, světová desítka postrádá osobnosti jako nikdy.

Toho chce využít a Plíšková tou osobností může být. Caroline Wozniacká, Jelena Jankovičová, Agnieszka Radwaňská. Fajn hráčky, ale kolik vyhrály grandslamů? V tomto ohledu Plíškové nezbývá než věřit.

Přečtěte si také: Plíšková dostala gratulace od Jágra i Kvitové! Jaké faux pas předvedla Martina Navrátilová?

Finálová porážka by pro ni měla být jen dalším krokem na cestě k titulu. Zatím Plíšková ukázala, že umí být mašinou, sebevědomou dámou, ale zůstává stále jen člověkem. Toužícím vyhrávat, ale stále zranitelným.

[blog_gallery id=“29344″ style=“inline“]

Přeci jen nervozita a velký zápas tentokrát zahrály svou roli. Poslední game finále toho byl důkazem.

Málokdo ze současného ženského tenisu však má takový potenciál než „Kája“. Teď je to na ní. Trumfy má na své raketě a hlavně ve své hlavě.

Pokud bude přistupovat k tenisu jako během letošního léta a její hlava bude fungovat jako většinu US Open, je skoro jisté, že jednou grandslamový titul přijde.

Foto: Reuters
Jan Homolka Autor článku
Jan Homolka
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru