S létem končí i náš Internship program

Uteklo to jako voda a my se rozloučili s další vlnou stážistů. Přesně před rokem nastupovalo do O2 přes 40 mladých talentů, aby získali zkušenosti v rámci programu Internship. Zkušenosti ale nebyly to jediné, co na studenty čekalo. Většina z nich si zároveň odnáší spoustu zážitků, nových dovedností i přátel. Navíc u nás spousta z nich nadále zůstává na hlavní pracovní poměr nebo pokračuje v polovičním úvazku a jsou na startu své kariéry v O2. Jak program stážisté zpětně hodnotí? Mrkněte na postřehy Elišky, Verči, Matěje a Pepy.

Eliška, Junior attraction specialista: Za rok jsem se naučila spoustu nových věcí a poznala nové lidi. Získala jsem zkušenosti v oboru, který mě zajímá, a který studuji.  V Internshipu jsem poznala nové, mladé kolegy, o kterých vím, že v případě potřeby se na ně mohu obrátit. Rozšířila jsem si obzory a mohla si vyzkoušet, jak to doopravdy v praxi vypadá.

Verča, Marketingový specialista: Úplně nejraději vzpomínám na teambuilding v ZOO Chleby. Byl to skvělý den, a ačkoliv jsem se ze začátku ne zcela těšila, byl to skvělý zážitek. Měli jsme možnost pomoci, udělat dobrou věc a ještě zažít plno zábavy a blíže se poznat. Před Internshipem v O2 jsem neměla žádné zkušenosti z tak velké korporace, ale tento program mi umožnil je získat. Je skvělé, když ještě v době studia máte možnost podívat se pod pokličku takové firmy a zjistit, jak funguje a jak to s tou teorií ze školy a praxí je.

Matěj, Projektový manažer: Přestože jsem měl za sebou už pár brigád a zkrácených úvazků, vždycky to byl spíš takový nudný support. Tady v O2 jsem se dostal postupem času k zajímavějším projektům a taky v nich dostal mnohem víc volnosti. Za to všechno patří velké díky mé nadřízené, která mi hodně pomohla a nechala mi prostor. Program jsem bral vždycky jako bonus, hlavní pro mě byla ta práce jako taková, která určitě splnila to, co jsem očekával. Ale ty aktivity v rámci internshipu byly super a dodávaly tomu něco navíc. Závěrečný zvrat ve stáži přišel teprve nedávno, kdy mi byla v O2 nabídnuta hodně zajímavá práce projektového manažera na projektu eKasa a už nebylo o čem přemýšlet J. Takže teď se loučím se „studentským životem“ a pomalu nabíhám do toho pracovního.

Pepa, Finanční specialista: Program bych shrnul jedním slovem: Příležitost. Dává možnost studentům nahlédnout pod pokličku firmy jejich přímým zapojením. Opravdu se nejedná o hodiny strávené u kopírky a kávovaru. Díky tomuto přístupu se dají sbírat zkušenosti, a každý si může udělat svůj obrázek o fungování korporátní společnosti, což je pro studenta velmi přínosné při budoucím plánování vlastní kariéry.

O2_skupinka_mensi

V náboru studentů pokračujeme dál. Prvního září nastoupila další vlna, která opět čítá přes čtyřicet talentů. Kromě toho jsme spustili i novou podobu programu Graduate pro absolventy, kde jsme uvítali 8 mladých nadšenců. Pokud také chcete patřit mezi naše řady a nestihli jste přihlášku do zářijových vln, nezoufejte, místa pro studenty i absolventy vypisujeme v průběhu celého roku. Stačí nás sledovat na www.chcidoo2.cz.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Balónková certifikace – Internship letí dál
Nahoru