Tottenham Jiřího HOŠKA: Spurs a jejich statementy. Lepší jeden Isco, než 5 Wijnaldumů

Má se na mysli situace, kdy nějaký jednotlivec, firma, nebo chcete-li organizace, udělají něco pozoruhodného, co úplně nekoresponduje s tím, jak je okolí vnímá. Zkrátka když malinko vystoupí z řady. Když si budu malinko fandit, tak poslední hodiny přinesly těchto „statementů“ v podání Spurs hned několik…

Plichta s Liverpoolem? Štastná

Jedním z nich je vydřená a po pravdě řečeno celkem šťastná remíza s Liverpoolem. Ono vystoupení z řady vidím v tom, že se tým nepoložil, když těsně před pauzou inkasoval, a že dál bojoval, i když měl evidentně jeden z horších dnů.

[blog_program_info id=“8806893″]

Třeba první poločas v podání Christiana Eriksena byl žalostný. Velmi milým překvapením byl naopak brilantní výkon náhradního gólmana Vorma, který ukázal, že Tottenham má dva perfektní „sweeper keepers,“ tedy gólmany-zametače, kteří čtou a „čistí“ náběhy soupeřových útočníků za vlastní obranu. Hlavně Sadio Mané měl takových náběhů hned několik, a Vertonghen (může být rád, že ho sudí nepotrestal za povalení Matipa při rohovém kopu) na jeho rychlost neměl adekvátní protizbraň.

 

eriksen henderson tottenham liverpool

Přestupové okno ještě není zavřené

Celkově musel zápas na White Hart Lane zapůsobit jako silný argument, že by klub neměl přestupní období ještě považovat za uzavřené. A on tedy evidentně nepovažuje.

Vypadá to, že Spurs opustí za pro Tottenham velmi výhodných podmínek dva někdejší hráči základní sestavy. Nacer Chadli má za 13 milionů liber (přišel za 7 mega, good business…) posílit West Bromwich, a Ryan Mason zase nejspíš vyztuží zálohu Hull City (oba přestupy už proběhly, pozn. red.).

ryan mason erik lamela tottenham

Popře Levy sám sebe?

Pokud máme věřit Daily Mirroru, a já mu věřit chci, tak známý tvrďák přestupních jednání Daniel Levy má na háčku velmi vzácnou rybu. Na hostování s opcí na trvalý přestup by z Realu Madrid mohl přijít brilantní technik Isco.

Šlo by o krok tak radikálně popírající Levyho celoživotní filosofii, že podstatně větší znalci Tottenhamu, než je pisatel těchto řádek, honem krotí všeobecné nadšení. Jenže z minulosti víme, že předseda klubu Levy s „galacticos“ obchodovat umí, byť zatím šlo pokaždé o transfery opačným směrem.

Pokud by snad ale španělský reprezentant oblékl dres s kohoutem na hrudi, byl by to „statement“ jako hrom!

isco real madrid

Lepší jeden Isco, než 5 Wijnaldumů

Jinak mě velmi zaujal rozhovor Jermaina Jenase na rozhlasové stanici BBC 5 Live, kde náš bývalý záložník „natvrdo“ řekl, že pro Manchester United byl Mauricio Pochettino první volbou, a že velkoklub sáhl po Josém Mourinhovi až coby po záložní variantě. Jo, to se čte a poslouchá móóóc pěkně. Vlastně je to taky takový statement.

Moc příjemné naopak není přiznání Nizozemce Wijnalduma, že byl připravený podepsat přestupní lístky Spurs, a že byl dokonce u Mauricia doma (!), když mu zavolal Jürgen Klopp a zlanařil ho na Anfield. Nu, každý svého štěstí strůjcem… Lepší jeden Isco, než 5 Wijnaldumů.

Foto: Reuters
Jiří Hošek Autor článku
Jiří Hošek
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru