Číňané ze Slavie hrozí Peltovi! Vypovíme partnerství s FAČR! Co je tak namíchlo?

Novým trenérem pražské Slavie by se měl stát Luboš Kozel. Tato informace se od úterního večera šíří internetem. Server efotbal.cz dokonce zveřejnil údajné platové podmínky nového šéfa sešívané lavičky.

Kozel by měl podle efotbal.cz pobírat 400 tisíc měsíčně, za každé ligové vítězství by si měl navíc připsat bonusových 100 tisíc korun!

Luboš Kozel

Problém je, že informace o novém kouči Slavie se vytrvale střídají se zprávami, že daleka nic ještě není hotovo.

Kozel v současnosti trénuje reprezentační osmnáctku a je tedy vázán na FAČR. Ve smlouvě má však výstupní klauzuli. Pokud Slavia složí určenou částku a s koučem se domluví, nebude jeho příchodu do Edenu nic bránit.

Podle redaktora deník Sport Pavla Janegy dokonce jednání zcela ztroskotala!

Slávistické vedení každopádně informace unikající do médií pořádně namíchly. A podle jejich názoru unikají právě kvůli pracovníků fotbalové asociace.

I proto na oficiálním webu Slavie vyšel ostrý článek, který informace důrazně popírá.

V prohlášení mimo jiné stojí:

Jednání zaměstnanců FA ČR vážně poškodilo SK Slavia Praha… …SK Slavia Praha nepodepsala dohodu o tříletém kontraktu s Lubošem Kozlem a informace zveřejněné v některých mediích nejsou pravdivé. Generální ředitel klubu z pověření představenstva vede jednání s Lubošem Kozlem o podmínkách spolupráce. Únik údajných platových a dalších podmínek ze strany zaměstnavatele trenéra Luboše Kozla vážně poškodil jednání obou stran a vedení SK Slavia Praha ho považuje za mimořádně neetický a neprofesionální.

Zejména poslední věta pak musí předsedu FAČR Miroslava Peltu rozpálit do běla!

V případě, že by se potvrdilo, že se jedná o úmyslné poškození SK Slavia Praha, vypovíme naše partnerství s FA ČR,“

zástupce majoritního vlastníka Slavie CEFC Group (Europe) Company Tomáš Bůzek

Fotbalová asociace však obvinění také odmítá.

„FAČR se na údajném úniku informací nemohla podílet, neboť neobdržela od klubu SK Slavia Praha žádnou oficiální výzvu k jednání za účasti všech tří stran. Nikdo z FAČR ani logicky nebyl účasten jednání ohledně finančních podmínek plánovaného kontraktu. Informace, které se objevily v médiích, proto pochopitelně nemohly pocházet ze strany FAČR,“ uvádí fotbalová asociace v prohlášení pro média.

Kozel měl nahradit ve Slavii Dušana Uhrina ml., který dostal vyhazov po nepovedených výsledcích s Anderlechtem v Evropské lize (dvakrát 0:3) a porážce 1:3 od Plzně.

Pro sešívané se pětačtyřicetiletý Kozel jevil jako ideální volba – výrazných úspěchů dosáhl se Slavií už jako hráč, za sešívané nastupoval v letech 1994 až 2001, zažil zde historický mistrovský titul v roce 1996 i úspěšná tažení Pohárem UEFA včetně nejslavnějšího semifinále, kdy Slavii zastavilo až francouzské Bordeaux.

V trenérské kariéře dosáhl největších úspěchů s Duklou, kterou vedl sedm let. Postoupil s ní do ligy a v ní následně skončil dvakrát na šestém místě.

Foto: tyden.cz, Facebook (jz, fik)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru