„Vím, do čeho jdu!“ hlásí Rosický! Co řekl o české lize? A jak se těší do Příbrami?

Trenér Zdeněk Ščasný dal Tomáši Rosickému na jaře 1999 šanci poprvé nakouknout do velkého fotbalu, nyní ho ve Spartě povede také v závěru jeho kariéry.

„Je to neuvěřitelné, jak se všechno sešlo,“ řekl Rosický, který na tiskovou konferenci dorazil v doprovodu svého manažera Pavla Pasky a majitele Sparty Daniela Křetínského.

Do české ligy se Rosický vrací po 15 letech a na Letné podepsal dvouletou smlouvu.

„Liga se za tu dobu změnila strašně moc. Když jsem odcházel, byla techničtější. Teď je lepší po taktické stránce, má lepší tempo, ale technický je horší,“ nechal se slyšet Rosický.

Rozdílu mezi velkým fotbalem v Anglii a tím „vesnickým“ v Česku se ale nebojí. „Vím, do čeho jdu,“ odpověděl na otázku jednoho z novinářů, zdali se těší například na zápasy v Příbrami. „V Příbrami už jsem navíc jednou hrál,“ dodal s úsměvem.

O čem všem se Rosický na tiskové konferenci rozpovídal? O tom, jaké má se Spartou ambice, o tom, kdy by se mohl objevit na trávníku, i o tom, že jiný klub nepřipadal v úvahu.

[fve]https://youtu.be/8cbxN0Tz3RI[/fve]

„Nikdy jsem nezapomněl, kdo mě fotbalově vychoval. Hraju profi fotbal 18 let a hrál jsem za 3 kluby. Jsem na to pyšný,“ řekl Rosický, který bude oblékat dres s číslem 10.

Rosického by mohly navíc v nadcházejících dnech doplnit další zvučné posily.

Do Sparty by se mohl z dánského Midtjyllandu vrátit Václav Kadlec, jedná se i o příchodu nejmenovaného zahraničního hráče.

Sparta dál jedná o odchodu obránce Jakuba Brabce. Přestože jednání s Anderlechtem nakonec podle všeho zkrachovala, zájem má, jak potvrdil šéf Sparty Daniel Křetínský, i další zahraniční klub.

[blog_poll_start][poll id=“294″][blog_poll_end]

Foto: Twitter (jz)
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru