Bitevní pole Vlasty KAISERA: Užasný počin Prince Boatenga! Jaký gólový rekord mu patří?

Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=29726 AND vote > 0 AND vote <= 5

 „Tady všude seděl. Jak sedíš ty, ty a ty.“ Ve známé pohádce Járy Cimrmana se takto prezentuje zlý obr Koloděj. V příběhu se ale také vyskytuje princ. A to dokonce dvojí: Jasoň a Drsoň.

A právě o fotbalistovi jménem KevinPRINCE Boateng bude řeč.

Tento ghanský útočný záložník se totiž okamžitě po svém přestupu z AC Milán do Las Palmas pořádně zviditelnil. Skóroval v obou úvodních ligových kolech a senzačně pozvedl fotbalově skromný a málo známý klub z Kanárských ostrovů na samou špici tabulky, před Real Madrid i Barcelonu!

Navíc se stal jediným fotbalistou aktivně hrajícím v Evropě, který skóroval ve všech čtyřech nejoceňovanějších (podle koeficientu UEFA) ligových soutěžích starého kontinentu – tedy v anglické Premier League, italské Serii A, německé Bundeslize a španělské Primera División.

Kevin-Prince Boateng

Prince, cestovatel

První ligové góly začal tento urostlý fotbalista sázet v sezóně 2005/06 za Herthu Berlín, klub svého rodného města.

kevin prince boateng

Následující působení v Tottenhamu Hotspur mu nevyšlo, gól se mu v Premier League mezi lety 2007 až 2009 nepodařilo dát ani jediný. Teprve druhá anglická šance přinesla kýžené gólové úspěchy, a to v Portsmouthu v rámci sezóny 2009/10.

Kevin-Prince Boateng

Poté následoval přestup do AC Milán. A zde Kevin-Prince Boateng prožil své zatím nejlepší období. Deset prvoligových branek mezi lety 2010 až 2013 je toho důkazem, stejně jako fakt, že poté prožil zatím svůj nejdražší přestup: za 10 milionů eur putoval zpět do Německa, do Schalke 04.

Kevin-Prince Boateng

Zde však Boateng naplno prokázal své limity – vycházejí mu rozjezdy, ale pak se začíná vytrácet. Herně i ze základní sestavy. Návrat do AC Milán v lednu 2016 je dalším potvrzením tohoto faktu. Hned po svém příchodu dal „Boa“ gól, ale na konci sezóny už nebyl nominován dokonce ani na lavičku a mluvilo se o něm spíše jako o bývalém fotbalistovi…

Kevin-Prince Boateng

Odchod na Kanárské ostrovy tedy vypadal z tohoto hlediska jako nástup předčasného důchodu, ale v nové destinaci Kevin-Prince Boateng v sobě opět zažehl schopnost naplno si užívat své nástupy a premiéry.

Ve 31. minutě zápasu Valencia – Las Palmas zvyšoval na 3:1 pro hosty, kteří nakonec zvítězili 4:2. A V následujícím domácím utkání s Granadou skóroval opět. Přispěl tak jednak k výhře 5:1, jednak k postupu UD Las Palmas na první příčku tabulky s plným bodovým ziskem a se spíše „barcelonským“ skóre 9:3!

[fve]https://youtu.be/qbtWZzPoEmY[/fve]

[fve]https://youtu.be/M4jszREqdr8[/fve]

Když byl brzy po gólu Boateng střídán, předvedl i pěkné gesto – na tričku pod dresem měl totiž nápis „Forza Italia“ a datum 27. 8. 2016. Tímto způsobem uctil památku obětí ničivého zemětřesení v zemi, v níž předtím působil.

Vydrží mu pára?

Jaký princ je tedy vlastně Kevin-Prince Boateng? Jasoň, nebo Drsoň? Jeho herní výpadky by nasvědčovaly tomu, že nemá příliš mnoho zodpovědnosti a snadno se uspokojí, možná má výpadky v životosprávě.

Na druhou stranu výsledky (alespoň ty nástupní!) vypovídají o jeho talentu a schopnostech i o tom, že je stále při silách. Ve prospěch „jasoňovského“ profilu vypovídá také skutečnost, že aktivně mluví čtyřmi jazyky (němčina, turečtina, italština a angličtina) a dorozumí se i francouzsky a arabsky. A nyní zřejmě už i trochu španělsky. Od roku 2016 je navíc ambasadorem OSN v boji proti rasismu.

Ghanský fotbalista musí nyní překonat sám sebe a spolu s Las Palmas dokázat, že se nejednalo jen o obvyklý rychlý nástup, ale o trvalou celosezónní tendenci.

A na závěr ještě pro připomenutí pětice fotbalistů, která se také dokázala trefit ve všech čtyřech nejvýše postavených evropských ligách. Ani jeden už v nich ale aktivně nepůsobí.

V jakých klubech skórovali
Hráč Národnost Věk Léta hráčské kariéry Premier League Primera División Bundesliga Serie A
Gheorghe Popescu Rumunsko 48 1984-2003 Tottenham Barcelona Hannover Lecce
Florin Raducioiu Rumunsko 46 1986-2004 West Ham Espanyol Stuttgart Bari Verona Brescia AC Milán
Jon Dahl Tomasson Dánsko 39 1992-2011 Newcastle Villarreal Stuttgart AC Milán
Pierre Womé Kamerun 37 1993-dosud (nižší soutěž ve Francii) Fulham Espanyol Brémy Bologna Brescia
Obafemi Martins Nigérie 31 2000-dosud (Čína) Newcastle Levante Wolfsburg Inter
Foto: talksport.com, thesun.co.uk, tagesspiel.de, foxsports.com
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru