VIDEO: Nepolapitelná Sýkora! Jak reprenováček prostřílel Liberec do Evropské ligy!

V první půli to byla one man show. Obránce Jan Sýkora, který byl ve čtvrtek poprvé nominován do národního týmu, se proměnil během prvního poločasu v libereckého hrdinu.

[blog_program_info id=“8779098″]

V 8. minutě se Milan Baroš po pravé straně protáhl jako za mlada do vápna a naservíroval míč Sýkorovi před poloprázdnou bránu.

O 7 minut později znovu po pravé straně unikl tentokrát Egon Vůch, jeho střílený centr prošel celým pokutovým územím a na zadní tyči si ho opět našel Sýkora, který se zblízka nemýlil.

A do třetice 41. minuta. Dlouhý nákop prodloužil Milan Baroš a vybídl Sýkoru k hattricku. Ten nepohrdl a mohl slavit.

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=oS9EbHBE9x8&feature=youtu.be[/fve]

Po změně stran se nehrálo v žádném strhujícím tempu. Liberec neměl kam spěchat, a proto se hostující celek do první šance dostal až v 66. minutě.

Zrovna po stadionu kroužila mexická vlna, když v 88. minutě  Larnaka dostala aspoň možnost snížit z penalty. Brankář Martin Dúbravka ale vystihl úmysl Joana Tomase a míč vyrazil do bezpečí. O chvíli později se ze hřiště musel pakovat vyloučený kapitán hostů Ander Murillo.

Ačkoliv měla Larnaka větší počet střel, tak se jí gól vstřelit nepodařilo. Liberec vyučoval z efektivity, vyhrál 3:0 a slaví vytoužený postup do skupinové části Evropské ligy. Podařilo se mu to už potřetí za 4 roky.

Foto: fcslovanliberec.cz (pol)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru