První Jarolímova nominace: Jaké 2 nováčky povolal a kdo se po letech vrací?

Krátce po EURU 2016 ve Francii ukončilo hned několik hráčů svoji reprezentační kariéru. Konkrétně jde o dlouholetou opory Petra Čecha, Jaroslava Plašila, Romana Hubníka, Davida Lafatu a Davida Limberského. Stále se ještě neví, jak to bude s věčně zraněným Tomášem Rosickým, který je momentálně bez angažmá a připravuje se individuálně.

Nový trenér národního týmu Karel Jarolím tak musel udělat oproti předchozím rokům hned několik změn. Poprvé třeba pozval do reprezentace obránce Jana Sýkoru a Lukáše Pokorného z Liberce.

Po delší době se do reprezentace vrací brankář Jaroslav Drobný, který v létě přestoupil v rámci německé bundesligy z Hamburku do Brém, útočník Václav Kadlec z dánského Midtjyllandu, či obránce Tomáš Kalas, jenž od začátku nové sezony pravidelně nastupuje ve 2. anglické lize za Fulham.

„Tomáše osobně neznám. Ve 2. anglické lize nastupuje pravidelně a z toho, co jsem viděl, tak nehrál špatně. Navíc nám vypadl kvůli zranění Tomáš Sivok, řekl k nominaci blogera o2sport.cz Jarolím.

tomas kalas fulham

V nominaci naopak znovu chybí talentovaní mladíci Patrik Schick a Václav Černý, po jejichž zařazení volají fanoušci už delší dobu. Oba dva zůstávají k dispozici jednadvacítce. Lvíčata čekají dvě klíčová kvalifikační utkání o postup na ME do Polska. Svěřenci Vítězslava Lavičky se představí v Černé hoře a Belgii.

Český A- tým nastoupí k přátelskému utkání s Arménií ve středu 31. sprna v Mladé Boleslavi, kde Jarolím ještě na začátku léta působil. O čtyři dny později pak v Praze Češi rozjedou se Severním Irskem kvalifikaci o MS 2018 v Rusku.

[blog_program_info id=“8804312″]

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=Q-dRpVnDe8M&feature=youtu.be[/fve]

 

Foto: reprovideo, Reuters (pol)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru