ZEMĚTŘESENÍ v Plzni! Kdo tým posílí a s kým se naopak Viktoria rozloučí?

Viktoria Plzeň před týdnem nezvládla úvodní zápas play-off Ligy mistrů na hřišti bulharského Razgradu. S prohrou 0:2 se v dnešní odvetě sice ještě dá něco dělat, ale Viktoriány čeká těžká práce.

[fve]https://youtu.be/aybOX1pUIOY[/fve]

Pro které hráče by se mohlo jednat o poslední zápas v plzeňském dresu?

Spekuluje se o odchodu dlouholetých opor Daniela Koláře a Františka Rajtorala.

Druhý jmenovaný už jedno zahraniční angažmá okusil, ale štace v Hannoveru rozhodně nebyla z těch vydařených a po sezoně se Rajtoral vrátil zpět.

Kolář měl po minulých úspěšných sezonách na stole několik zahraničních nabídek, vždy však zůstal věrný Plzni. Teď by však přestup do zahraniční mohl přijít i proti jeho vůli – vedení stejně jako v případě Rajtorala potřebuje reagovat na neúspěšné výsledky a odskákat by to mohly klubové ikony.

Kolář by mohl zamířit do tureckého Osmanlisporu, kde nyní působí také bývalý plzeňský kapitán Václav Procházka. A kam s Rajtoralem? Mluví se o dánské či druhé německé bundeslize.

Nová krev ve Štruncových sadech?

Spasitelem by mohl být právě ten, kdo do kalichu trpělivosti Tomáše Paclíka (majitele Plzně) přilil poslední kapku. Kapitán Zlína, útočník Tomáš Poznar, by se mohl stát novou posilou Západočechů.

Paradoxně stejný hráč o víkendu Plzeň sestřelil a dost možná zapříčinil velký plzeňský třesk.

Druhým zmiňovaným jménem je Martin Zeman. Ten jako mladý talent zazářil ve Spartě, velká očekávání však nenaplnil a více než plně jej nahradil Ladislav Krejčí.

Zeman stihl také krátkou štaci dříve v Plzni, několik hostování, dvouleté angažmá v Příbrami a momentálně druhým rokem hraje ve švýcarském Sionu.

Největší přestupovou peckou by ale asi byl příchod albánského reprezentanta Ergyse Kaceho.

Drobný defenzivní záložník reprezentoval Albánii na letošním EURO ve Francii, hrál v duelu své země proti Švýcarsku. Nyní by měl přijít z řeckého PAOK Soluň na roční hostování s opcí. Kace přesun již potvrdil v rozhovoru, oficiální zdroje z Plzně zatím mlčí. Kdy se dozvíme o nových třech posilách oficiálně?

Mluvčí Plzně Václav Hanzlík sdělil dnes na tiskové konferenci, že nehodlá žádné přestupy komentovat:

„Nebudeme nic komentovat. Soustředíme se jen na souboj s Razgradem, který je pro nás důležitý.“

[blog_program_info id=“8700106″]

Dnes večer se rozhodne. Ke KolářoviRajtoralem se může přidat také útočník Jan Holenda, na nějž v plzeňské konkurenci nezbylo mezi útočníky místo. Ze stejného důvodu již v červenci putoval na hostování do Příbrami Aidin Mahmutovič. Na hostování odešel také Egon Vůch (Liberec), záložník Ondřej Vaněk přestoupil do Ruska (Ufa).

Nejvýraznější letošní posilou Plzně tedy zatím stále zůstává Marek Bakoš, který se vrátil z Liberce. Po odvetě s Razgradem se rozhodne, jestli se v Doosan areně bude hrát Evropská liga, nebo Liga mistrů.

Kdo další se k Bakošovi do Pivarníkovy party přidá?

[blog_program_info id=“8700106″]

Foto: Facebook FC Viktoria Plzeň  (tom)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru