Tottenham Jiřího HOŠKA: Nová sezóna pro Spurs – rok zrání

„Stavíte nový stadion, tak se připrav na hubená léta,“ varovali mě kamarádi z řad fanoušků Arsenalu (jsem tak liberální, že i takovou chásku mám ve svém okolí). Já si myslím, že to nebude tak žhavé. Finanční stránka projektu „nového“ White Hart Lane vypadá pořešená, žádné lukrativní prodeje hvězd se v létě zatím nekonaly (a že předseda klubu Levy cenu svých superstar vyšponovat sakra umí), a Spurs svůj kádr dokonce za v součtu 28 milionů liber posílili o Victora Wanyamu a hlavně nového forvarda Vincenta Janssena, který má vytvářet konkurenci Harrymu.

vincent janssen tottenham

A to ještě měl (a možná nakonec ještě přijde) z Marseille rychlonohý křídelník N’Koudou. Chudák je prý už přes 2 týdny v Londýně, údajně prošel zdravotní prohlídkou, jenže oba kluby se nemůžou dohodnout (a z toho je cítit Daniel Levy na sto honů) na složité transakci, kdy by na jih Francie měl na přestup nebo na hostování putovat Clinton N’Jie.

Skřípe to uvnitř?

Tahle trapně se vlekoucí anabáze je zřejmě hlavní příčinou, proč se klub rozhodl náhle opustit Paul Mitchell, opěvovaný šéf našeho oddělení přestupů a skautingu, který před dvěma lety přišel za Pochettinem ze Southamptonu.

I když „Mitch“ oficiálně prohlásil, že odchází vstříc novým výzvám, jeho odchod dává tušit, že někde uvnitř managementu to asi docela skřípe. Myslím si, že dlouhodobě neudržitelná je taky naše platová politika. V okamžiku, kdy průměrní hráči West Brom berou 50 tisíc liber týdně, prostě nemůžeme Christianu Eriksenovi platit týdně bídných 32 tisíc…

christian eriksen

Bod s Evertonem? Solidní

Protože v podstatě naše kompletní základní jedenáctka reprezentovala své národní týmy na letošním Euru, startu nové sezóny jsem se docela obával. Remíza 1:1 v Goodison Parku s Evertonem je tak celkem solidní, i vzhledem k tomu, že jsme v první půli hráli úplnou tužku, kdy jsme navíc přišli o snad jen lehce zraněného Llorise. Hlavně v podání Alliho (změnil si pro letošní sezónu nápis na dresu na Dele) a Eriksena to byla bída. Zápas proti hodně oslabenému soupeři se totálně změnil po příchodu Holanďana Janssena.

Ten navíc mohl dát po Lamelově vyrovnání hlavou i rozhodující gól, ale v první řadě ukázal, že Tottenham klidně může hrát na 2 útočníky. Ostatně si připomeňme, že Mauricio není žádný fundamentalista systému 4-2-3-1, a že třeba Southampton pod jeho vedením někdy hrál hned se 3 útočníky.

erik lamela tottenham harry kane

Pevně doufám, že i ve světle zpackaného května Pochettino bude sestavou víc míchat, což sám Argentinec dopředu naznačil. Líbí se mi i další jména šikovných mladíků z akademie Spurs dopsaná do sestavy A-týmu. Hlavně ve stoperovi Carter–Vickersovi podle mě dříme potenciál jako hrom.

Už se těším do Wembley

Podle expertů má Tottenham z top mančaftů Premier League spolu s Arsenalem nejustálenější a nejkompaktnější kostru týmu. Kéž by měli pravdu. Potvrdit loňský úspěch a dál herně dozrát nebude nic automatického.

Nový ročník je pro nás samozřejmě ve znamení návratu do Ligy mistrů. Už se nemůžu dočkat, až vezmu celou rodinu do Wembley na pořádný mač proti silnému soupeři. Mimochodem, k dispozici bude pro domácí zápasy Tottenhamu v LM celá kapacita stadionu, a prozatímní zájem o lístky ukazuje, že zcela po právu.

Samozřejmě nejen pro tuhle soutěž volám z plna hrdla, „Come On, You Spurs!“

Foto: Reuters
Jiří Hošek Autor článku
Jiří Hošek
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru