FOTOperličky z Ria. Snímky, o kterých mluví fanoušci po celém světě

Válka se nekoná

Uživatele na sociálních sítích uchvátila společná selfie jihokorejské gymnastky s reprezentantkou znepřátelené KLDR.

korea selfie

Fanoušci se obávali, zda nebude severokorejská reprezentantka za takové gesto pronásledována. Podle odborníků na režim Kim Čong-una je to ale nepravděpodobné.

Plavky vs. džiháb

Plážový volejbal žen je spojován s přehlídkou krásných těl sportovkyň v plavkách. Proto mnohé zaujal snímek ze souboje reprezentantek Německa proti Egyptu.

plážový volejbal egypt německo džiháb

Fotografie zachycuje hráčku z egyptské dvojice, která nastoupila na brazilský písek zahalená od hlavy až k patě.

„Nosím hidžáb deset let. To mě neodvede od věcí, které dělám a mám ráda. A plážový volejbal je jednou z nich,“ nechala se slyšet Doaa Elghobashyová.

Malej a velkej

Na výšce nezáleží! Na sociálních sítích bavila fanoušky fotka nejvyššího a nejmenšího sportovce španělské výpravy.

https://twitter.com/Anita97Perez/status/761695335806894081

Ani Anita Pérezová ani basketbalista Gasol však nepatří mezi rekordmany olympiády. Úplně nejvyšším sportovcem v Riu je čínský basketbalista Li Muhao, nejmenším sportovkyní je potom brazilská gymnastka Flávia Saraivaová, která má pouhých 133 cm.

Výraz zabijáka

Plavecký fenomén Michael Phelps baví nejen svými neuvěřitelnými výkony a lehkostí, jak z olympijského bazénu loví jednu medaili za druhou. Před závody totiž „děsí“ svými nevraživými pohledy a grimasami.

Z Phelpse si sice fanoušci na sociálních sítích dělají legraci, Američan se ale jen zkrátka potřebuje před startem uzavřít do svého světa. A výsledky jsou potom vidět.

Nejzbytečnější práce na světě

Zůstaňme ještě u vody. V Brazílii musejí dle zákona u každého bazénu hlídkovat plavčíci. Zatím se však ale žádná plavecká hvězda (překvapivě) netopila, takže hlídkování je pro mnohé záchranáře docela nuda.

Podle tohoto výrazu jedné brazilské plavčice lidé usuzují, že se jedná o nejzbytečnější práci na světě.

Zelené hry

A do třetice bazén. Organizátorům se stala nepříjemnost – voda v bazénu pro skokany zezelenala. Jaký kontrast oproti jasně modré barvě v bazénu pro vodní pólo.

rio bazény

Důvod nikdo přesně nezdá. Možná za to může změna zásaditosti vody nebo množení řas kvůli teplu i špatný „chemický koktejl“ při úpravě. Skokani se ale prý o zdraví obávat nemusejí.

Ragbyová láska

Marjorie Enyaová, která na olympiádě působí jako dobrovolnice, pronesla do mikrofonu srdceryvný projev a požádala pětadvacetiletou brazilskou reprezentantku Isadoru Cerullovou o ruku.

ragby

Ragbistka, která se svým týmem skončila na celkovém 9. místě, neváhala a řekla ANO!

Odkoukala to od chlapů?

Fotbaloví fanoušci se smáli scénce z utkání ženského fotbalu mezi Jihoafrickou republikou a Brazílií. Hráčka totiž při bránění ve zdi nekryla jako ostatní fotbalistky svá prsa nebo obličej. Rukama si raději chránila rozkrok, což u něžného pohlaví není zrovna zvykem.

fotbalistka

Když navíc vezmeme v potaz i její vzhled, mnozí fanoušci začali pochybovat…

Foto: Reuters, Instagram, Facebook  (mm, bar)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru