Fantazie!!! Judistický démon KRPÁLEK vybojoval první ZLATO pro Česko!!!

Česká výprava má v olympijském Riu první zlatou medaili. Zasloužil se o ni judista Lukáš Krpálek. Ve strhujícím finále zdolal Ázerbájdžánce Elmara Gesimova před časovým limitem.

Krpálek nastoupil do zápasu s obrovskou vervou a soupeře záhy složil. Rozhodčí mu ale techniku juko a tím i jeden bod nepřiznali. Zápas tak pokračoval se skóre 0:0 až do poslední minuty. Tam Krpálek nasadil rozhodující zlatý chvat!

lukas krpalek zlato rio 2016 judo lukas krpalek zlato rio 2016 judo lukas krpalek zlato rio 2016 judo lukas krpalek zlato rio 2016 judo lukas krpalek zlato rio 2016 judo lukas krpalek zlato rio 2016 judo lukas krpalek zlato rio 2016 judo

Lukáš Krpálek připravil fanouškům na tatami zábavu na celý den. Jeho cesta olympijským turnajem, začala odpoledne a vrcholila až před půl jedenáctou večer. A že to bylo pořádné drama!

Cesta do finále

Nejprve český vlajkonoš ze slavnostního zahájení na poslední chvíli otočil duel s Portugalcem Jorgem Fonsecou. Ten prakticky celý zápas vedl a Krpálek se dlouho marně snažil o proražení jeho obrany. Pouhých 22 sekund před koncem však Krpálek nakonec díky povedené technice wazari obrat zvládl.

Další dvě napínavé bitvy s Maximem Rakovem z Kazachstánu i japonským mistrem světa Hagou rozhodla napomínání soupeřů za pasivitu.

lukas krpalek rio 2016

Neustále aktivní Krpálek si naopak šel dál za svým velkým snem s obrovským zaujetím.

Nejzřetelnější to bylo v semifinále s Francouzem Cyrillem Maretem. Toho český judista doslova převálcoval a nakonec držením soupeře na zemi ukončil zápas ještě před limitem.

Krpálek se tak stal prvním českým judistou ve finále olympijských her. Jedinou medaili, bronzovou, vybojoval v Moskvě 1980 Vladimír Kocman.

Foto: Reuters (fik)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru