Nastavený čas Milana ŠTĚRBY: Je van Kessel pro Slavii posilou? Mohl by být!

utkání proti Zlínu neproměnil velkou šanci a na jeho adresu se občas ozval pískot. Nicméně pak se Gino van Kessel nachomýtl ke gólové střele, která nasměrovala Slavii k vyrovnání.

Nakonec se van Kessel stal jedním z hrdinů zápasu.

Dynamický a výbušný

Není úplně fér už teď hodnotit jeho výkony, ale dovolím si několik postřehů k jeho hře.

Zatím se mi jeví jako dynamický typ hráče s velkou výbušností. Nejsem úplně přesvědčený o jeho technické vybavenosti. Myslím si, že kromě vystartování a rychlých prvních třech čtyřech metrů je jeho předností přímočarost a pohotovost v zakončení.

gino van kessel

V utkání proti Zlínu se zdálo, že na křídle se necítí úplně nejlépe. Často se musel probíjet přes přesilu hráčů soupeře a do pokutového území se dostával jen sporadicky. Navíc od obránců nedostával dostatečně kvalitní přihrávky.

Proto se domnívám, že možná víc než post křídelníka, by mu vyhovovala možnost hrát na hrotu po boku Milana Škody.

Díky dobré startovní rychlosti by mohl vhodně doplňovat slávistického urostlého útočníka a mohl by těžit z jím vyhraných vzdušných soubojů. Zároveň by to z pozice druhého útočníka neměl tak daleko k brance soupeře. Daleko častěji by se dostával do jím oblíbené situace jeden na jednoho v rychlosti, kde by mohl bezprostředně po kličce zakončovat.

Tahle změna by ovšem znamenala i celkovou změnu rozestavení. Myslím si ale, že by to slávistům stálo minimálně za pokus.

Foto: Facebook SK Slavia Praha
Milan Štěrba Autor článku
Milan Štěrba
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru