Nadal o OH nepřijde! Zápěstí vydrželo ŠEST hodin testů! Co všechno bude v Riu hrát?

Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=30602 AND vote > 0 AND vote <= 5

Světovou tenisovou pětku Rafaela Nadala v posledních letech sužovala vlna zranění, letos musel nedobrovolně odstoupit z milovaného Roland Garros a následně vynechat také Wimbledon. Neobjevil se ani na turnaji Masters v Torontu, tedy generálce na olympijský turnaj v Riu.

Nicméně právě ke Hrám upnul všechny síly, a jak se ukázalo, vyplatilo se. Když do Brazílie přicestoval, nebyl stále stoprocentně fit, v úterý ale problémové zápěstí podrobil ŠESTIHODINOVÉ zatěžkávací zkoušce – a ruka vydržela.

„Není to stoprocentní, ale po 6 hodinách tréninku to není horší než včera. A to je úžasná zpráva,“ vyjádřil se držitel 9 triumfů.

„Nadal s Ferrerem trénují na centrálním dvorci v Riu.”

Nadal už jednu medaili z olympiády má – v Pekingu před 8 lety ovládl dvouhru, poslední turnaj pod pěti kruhy v Londýně ale musel vynechat kvůli zranění kolena.

Tentokrát jsou jeho šance na cenný kov vcelku vysoké. Na turnaji se z nejrůznějších důvodů neobjeví celá řada hráčů včetně Švýcarů Rogera Federera a Stana Wawrinky, Australanů Nicka Kyrgiose a Bernarda Tomice, Kanaďana Miloše Raonice nebo Čecha Tomáše Berdycha.

Navzdory ne zrovna ideálnímu stavu ruky se nyní Nadal hodlá překvapivě zúčastnit všech soutěží – kromě singlu nastoupí také ve čtyřhře s Marcem Lópezem, ve smíšené čtyřhře pak s Garbiňe Muguruzaovou. Při slavnostním zahájení by měl být vlajkonošem španělské výpravy.

[blog_program_info id=“8432244″]

Vydrží Nadalovo zápěstí náročný program, nebo bude muset odstoupit jako při Roland Garros?

Foto: Reuters (jz)
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru