PILNÉHO domácí hřiště: Hradec Králové nebude v lize do počtu

Oba nováčci nejvyšší soutěže – Karviná a  Hradec Králové – v prvním kole naznačili,  že by v lize nemuseli být do počtu.

Tým ze Slezska sice nakonec nezvládl gólovou přestřelku v Jablonci, ale i přesto ukázal velký potenciál. Hradec Králové poprvé ve své historii dokázal v úvodním kole vyhrát venku, v Ďolíčku zvítězil 3:0 nad Bohemians 1905.

hradec bohemians

Jediná posila v základu

Hradec Králové se do první ligy vrátil po roční pauze a je vidět, že se na východě Čech po předchozím neúspěchu poučili. Už se neopakovalo hromadné nakupování jako před dvěma lety.

Tehdy do Hradce Králové přišlo snad 10 nových hráčů a tým se jen těžko sehrával. Letos Votroci zvolili jinou taktiku. Trenérský tandem Bohuslav Pilný – Milan Frimmel si vytipoval jen čtveřici nových tváří, jinak sází na borce, kteří se zasloužili o rychlý návrat do nejvyšší soutěže.

To potvrdila i sestava, která vyběhla v neděli na Bohemce. V základu figurovala jen jedna letní posila, kterou byl Ladislav Martan.

Hradec chce hrát fotbal

V brance Hradce Králové si tak ve 32 letech mohl odbít svoji ligovou premiéru Radim Ottmar. Ten loni patřil k nejlepším brankářům ve druhé lize a na své dobré výkony navázal i v neděli. Při premiérovém startu se mohl radovat i z prvního čistého ligového konta.

ottmar hradec

Na brankářském postu mají v Hradci slušnou konkurenci, protože Ottmarovi kryje záda Jiří Lindr, který je po dlouhých zdravotních lapáliích zase natěšený si pořádně zachytat.

Trenér Votroků Bohuslav Pilný razí sympatickou strategii. Chce hrát fotbal za každou cenu. Jak říká, k fotbalu patří výhry i prohry a rozhodně se svým týmem nehodlá parkovat před šestnáctku nějaký autobus a kazit tím fotbal.

V neděli v Ďolíčku ta slova potvrdil. Sedmdesát minut to sice vypadalo na bezbrankovou remízu, ale pak se Východočeši rozjeli. Na hřiště přišel nejlepší klubový střelec loňského ročníku Jan Pázler a po čtyřech minutách svého pobytu na hřišti nasměroval Votroky za přesvědčivým vítězstvím.

hradec kralove fanousci

Nový stadion

Pro Hradec Králové byla výhra na Bohemce důležitým odrazovým můstkem do nového ročníku i proto, že úvodní čtyři domácí duely odehrají Votroci kvůli úpravám svého stadionu v azylovém prostředí v Mladé Boleslavi.

Pokud Hradec neuhne z  vytčené cesty, tak by Votroci mohli diváky bavit kombinačním fotbalem a nemuseli do posledního kola bojovat o záchranu.

Nedělní vítězství měli v Praze sledovat potenciální investoři, kteří prý jednají o vstupu do hradeckého fotbalu. Vypadá to, že se na východě Čech konečně začíná blýskat na lepší časy. Pokud dopadnou jednání s investorem, mohl klub získat potřebnou finanční stabilitu a navíc se snad k úspěšnému konci blíží téměř nekonečný příběh s názvem „Nový stadion“.

Foto: Facebook Hradec Králové
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru