Slavia truchlí pro fanouška. Co vzkázal v dojemném dopisu před eutanazií?

Dlouholetý fanoušek vystupující pod přezdívkou Barra vešel do povědomí jako přispěvatel webu Slavistickenoviny.cz.

Se svou rodinou žil v Belgii. A sám se rozhodl pro dobrovolné asistované ukončení života. Barrovi před pěti lety lékaři diagnostikovali rakovinu, kvůli které mu museli odstranit kus žaludku. Ve chvíli, kdy se vše začalo obracet k lepšímu, však přišla krutá zpráva – objevili mu mesotheliom, tedy nevyléčitelný typ rakoviny. Podle lékařů mu nezbývalo více než 8 měsíců života.

„Svým dětem stále říkám „Never ever give up“, nikdy to nevzdávej. Z porážek se člověk musí učit a vyjít posílený. Každý den je nový začátek. Někdy je ale nepřítel neporazitelný a člověk se musí smířit s prohrou,“ napsal Barra v dojemném posledním dopise pro fanoušky Slavie.

„Donedávna jsem byl zvyklý denně běhat 10 kilometrů, teď neujdu 50 metrů,“ prozradil Barra, jak se jeho zdravotní stav prudce horšil. I proto se po důkladné poradě s manželkou a dětmi rozhodl pro eutanazii.

Na fanouškovský web začal přispívat před pěti lety. „Slavia byla tehdy na kolenou, teď nastávají opět dobré časy. Já jsem doufal, že i pro mne dopadne před necelým rokem vyslovená pětiletá prognóza dobře. Bohužel, nepodařilo se,“ konstatoval Barra.

Fanouškům Slavie ještě vzkázal, že jsou na světě i podstatnější věci než fotbal. „Neberte se v diskuzích tak vážně. Nejde o život a smrt, jsou důležitější věci v životě. Věřte mi. Ve špatných časech jsem často myslel na malé děti, které leží na onkologii o dvě patra výš než já a tak strašně důstojně bojují. V mých očích největší hrdinové, které znám. Tam jde o důležité otázky, o život a smrt, ne při diskuzích tady na webu.“

Ke smrti věrného fandy se na Twitteru vyjádřil také předseda představenstva Jaroslav Tvrdík: „Barro, odpočívej v pokoji. Slavie dnes v Brně bude hrát pro Tebe.“

tvrdik tweet barra

[blog_program_info id=“8367645″]

Foto: Twitter, Facebook (jz)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru