Pozor, Sparto! Varování z minulosti! Takhle na Letné řádil za Steauu božský Hagi

Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=30838 AND vote > 0 AND vote <= 5

V úterý se spolu ve 3. předkole Ligy mistrů utkají Sparta Praha a Steaua Bukurešť. Očekává se vyrovnaný dvojzápas – šance jsou zhruba padesát na padesát, mírným favoritem je možná český celek.

Historie ale hovoří pro rumunský klub. Když se s ním v předchůdci Ligy mistrů utkala Sparta naposledy (sezona 1988/1989), dopadlo to pro rudé katastrofálně. Ti přitom tehdy začali domácí utkání skvěle – už ve 20. minutě poslal Spartu do vedení Roman Kukleta. Jenže pak se začalo všechno bortit…

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=qwikDuY34r0[/fve]

Za Steauu tehdy válel nejlepší rumunský fotbalista všech dob, „karpatský Maradona“ Gheorghe Hagi – ten sám Spartu pohřbil 2 brankami. V odvetě „o čest“ (2:2) pak přidal ještě jednu.

Kromě Hagiho byl v sestavě třeba i Marius Lăcătuş, Dan Petrescu a další ze skvělé rumunské generace, která pravidelně hrála na evropských i světových šampionátech a například na MS 1994 postoupila do čtvrtfinále.

Na sparťanské straně bylo u potupné porážky hned trio pozdějších trenéřů Letenských (Vítězslav Lavička, Michal Bílek a Jozef Chovanec), ani jeden z nich už ale v realizačním týmu Sparty nepůsobí.

Naváže český vicemistr na úspěšný evropský ročník z loňské sezony, a oplatí Steaue tehdejší debakl?

Foto: reprovideo (jz)
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru