Pohádková smlouva! Satoranský míří do mytické NBA! Kolik vydělá?

Tři české mušketýry, kteří se probojovali do NBA, doplní čtvrtý. Po Jiřím Zídkovi, Jiřím Welschovi a Janu Veselém okusí nejlepší basketbalovou ligu světa i Tomáš Satoranský.

„Tak je to oficiální. V příští sezoně budu hrát za Washington Wizards! Splnil se mi sen.“

Odchovanec USK Praha působil od svých 17 let sedm sezon ve Španělsku, kde oblékal nejprve dres Sevilly a v posledních letech i slavné Barcelony. S tou sice Satoranský na začátku sezony prodloužil smlouvu o čtyři roky, nyní se však po vzájemné dohodě balí a čeká ho cesta za oceán.

„Máme radost, že se nám povedlo přivést Tomáše poté, co jsme několik let sledovali jeho vývoj. Přinese energii a atletickou vybavenost na oba rozehrávačské posty, což nám pro novou sezonu dodá více možností na hřišti,“ řekl Ernie Grunfeld, prezident Wizards.

Čtyřiadvacetiletého basketbalistu ulovil Washington, který českého reprezentanta v roce 2012 jako 32. v pořadí draftoval. Dle dřívějších informací agentury AP by si měl Satoranský u Wizards vydělat úctyhodných 9 milionů dolarů za 3 roky.

„Je to splnění snu, který mám už od dětství, co jsem začal hrát basket. Je to pro mě obrovská výzva, ale bude to také velká změna po sedmi letech ve Španělsku. Jsem typ člověka, který se na každou takovou výzvu těší. Je to pocit velké hrdosti být čtvrtý Čech v NBA,“ uvedl sám hráč v tiskové zprávě České basketbalové federace.

A co že Satoranský dovede? Podívejte se sami.

[fve] https://www.youtube.com/watch?v=sNi3HL_u6GQ [/fve]

Foto: Facebook (rw)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru