Bitevní pole Vlasty KAISERA:  Stále víc Juventusu. Jak si Zebry podmaňují Itálii?

Juventus Turín v poslední době ovládl italskou fotbalovou scénu. A to až nezdravě dominantně. Jeho věčná konkurence v podobě milánských klubů nyní hledá sama sebe.

Neapol a AS Řím sice hrozí, ale když má dojít na konkrétní činy, oba tyto kluby z jihu odpadávají…

Lazio, Fiorentina či městský rival FC Turín, to jsou spíše proutěné překážky na cestě k mistrovskému scudettu.

Juventus získal titul pětkrát v řadě, v posledních dvou sezónách navíc získal double. Jako jeden z mála klubů v Itálii dokázal získat stadion, na němž hraje, do svého vlastnictví, zrekonstruovat ho a zatraktivnit pro diváky.

Trvale pak „Stará dáma“ z Turína účinkuje v Lize mistrů, kde sbírá další finanční bonusy. Vedení klubu tedy vykazuje skvělé výsledky, značný podíl na tom má bezesporu i turínská ikona Pavel Nedvěd.

Pavel Nedvěd

Aktuálně to navíc vypadá, že se dominance Juventusu na domácí scéně ještě zvýší. Černobílí totiž potírají domácí konkurenci už v předsezónním calciomercatu, tedy na přestupovém trhu.

Zebry? Spíš lvi!

Činí tak podle známého hesla, že dravci ničí případnou konkurenci hned v zárodku a nečekají, až dospěje. Místo zeber, jak se klubu podle pruhovaných dresů přezdívá, tedy máme co do činění spíš se lvy.

Jen si to sečtěme. O Dani Alvesovi z Barcelony snil Inter Milán. Má ho Juventus.

Přečtěte si také: Dojemné Alvesovo sbohem! Co fanouškům Barcy vzkázal v dopise na rozloučenou?

dani alves

Do hry o chorvatskou naději Marka Pjacu se pustil AC Milán. Získal ho Juventus.

AS Řím si dělal plány na zpětné vykoupení svého bývalého obránce Mehdiho Benatiu z Bayernu. Pohotovější byl Juventus.

A také solventnější – přímo z řad AS Řím totiž odlákal záložníka Miralema Pjaniče.

Přečtěte si také: Lahůdková souhra a gól jak z videohry! Pjanič si s Dybalou rozumí. Z Juve půjde strach!

as rim pjanic

A vrchol má zřejmě ještě přijít.

Co nastane, když odejde Pogba?

Už dlouho se mluví o odprodeji Paula Pogby. Na spadnutí přestup Francouze do Manchesteru United za fantastickou sumu. Konkrétní čísla jsou zatím v rámci dohadů, ale mělo by jít o částku rekordní.

pogba

Se získanými penězi Juventus určitě ještě půjde na trh, alespoň s jejich částí. A už teď se mluví skoro jako o hotové věci, že přetáhne své největší italské konkurenci minimálně jeden její klenot. Ano, v rámci calciomercata ještě nebyla pokořena a oslabena Neapol.

Takže z jihu Itálie na sever by mohl zamířit buď Marek Hamšík, nebo Gonzalo Higuaín. Nebo že by oba? To už by snad bylo přece jen přehnané…

Přečtěte si také: Pogba? Okamžitě prodat! Náhradu pořídíte za pakatel, radí Juve exšéf Moggi

hamšík

Ale přehnaná se rozhodně nezdají být očekávání ohledně další přepychové sezóny Juventusu v italském calciu. Jen by to chtělo už i nějaký ten výrazný evropský přesah. Ovšem naplno uspět v Lize mistrů je i pro Juventus těžkým oříškem. To, co aktuálně stačí na zcela suverénní postavení v Itálii, je na Evropu stále málo…

Foto: Reuters
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru