PILNÉHO domácí hřiště: Táhnou všichni ve Slavii za jeden provaz?

Jeden z nejslavnějších českých klubů se po sedmileté pauze vrátil zpátky do evropských pohárů a žádná sláva to rozhodně nebyla.

Porážku 1:3 ve 2. předkole Evropské ligy na hřišti podceňované estonské Levadie Tallinn kousali příznivci sešívaných horko těžko. Někteří z nespokojených fanoušků se prý po zápase pokusili napadnout hráče.

A právě tady se začínají názory některých členů slávistického vedení rozcházet, což popravdě řečeno nechápu.

Permice zadarmo, nebo trest?

Ještě v noci na pátek se na Twitteru po delší době objevil klubový předseda představenstva Jaroslav Tvrdík, který všem fanouškům, kteří byli přímo v Tallinnu, slíbil permanentní vstupenku zadarmo.

jaroslav tvrdik

jaroslav tvrdik

Ať už to působí populisticky či ne, tak mě následně zarazil rozhovor s generálním ředitelem klubu Martinem Krobem pro sever isport.cz.

Ten se nechal slyšet, že chování části slávistického kotle v Tallinnu nehodlá tolerovat. Fanoušci prý překročili určitou hranici a pro ředitele Kroba to bylo obrovské zklamání.

V tom kontextu tedy vůbec Tvrdíkův krok, který všem „účastníkům zájezdu“ slíbil klubové permanentky, těžko chápat.

Možná by si ve Slavii měli nejdříve sjednotit názor a pak něco prezentovat veřejnosti. Takhle to všechno působí velmi komicky, jako kdyby levá ruka nevěděla, co dělá pravá.

Kdo určuje sestavu?

Navíc by mě zajímalo, jak silnou pozici má v klubu trenér Dušan Uhrin. Občas to totiž vypadá, jako kdyby i základní sestavu určoval Tvrdík.

 

Ten poté, co Milan Škoda prodloužil se Slavií smlouvu na další tři roky, slíbil fanouškům, že reprezentační útočník nebude ve čtvrtek proti Levadii na trávníku chybět. Podobně jako nová posila za 1,2 milionu eur Gino van Kessel.

jaroslav tvrdik milan skoda slavia

Jak se říká, slibem nezarmoutíš, ale navenek to vypadá, že Tvrdík řídí ve Slavii úplně všechno.

van kessel FB slavia

Červenobílé přitom už ve čtvrtek čeká jedno z nejdůležitějších utkání celé sezóny. Podle posledních informací to vypadá, že Slávisté mohli hrát v Edenu před vyprodaným stadionem a důležité bude nepodlehnout nervozitě. A ať už bude v základní sestavě hrát kdokoliv, Levadii Tallinn by měla porazit a postoupit. Rána v podobě vyřazení, může mít na zbytek ročníku přímo devastující účinky.

[blog_program_info id=“8277803″]

Foto: Facebook, slaviafans.cz
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru