O2 talenti na startu: Lukášova mise za lepší firemní kulturu

Dalším mladým talentem, kterého vám představíme je Lukáš Kačor. Má pod palcem odměny a benefity, prošel si roční rozvojovou stáží, a navíc je součástí mise zlepšující firemní kulturu.

Lukáši, jak probíhalo výběrové řízení na tvou stáž a jaké byly první dny ve firmě?

Výběrové řízení spočívalo ve vypracování úkolu, který jsme dostali zadaný při pozvánce na pohovor, a který jsme prezentovali před budoucím šéfem a kolegy. Dále splnění skupinové případové studie a nakonec absolvování osobního rozhovoru. Celé výběrové řízení se neslo v přátelském duchu, takže ze mě rychle opadla počáteční nervozita. První dny ve firmě byly velmi příjemné díky kolegům v novém týmu, kteří mě zasvětili do pracovní agendy a zpočátku mi se vším pomáhali.

V čem tě Internship překvapil, ať již pozitivně nebo negativně? 

Program mě velice příjemně potěšil množstvím rozvojových aktivit, které nabízí, a také zapojením stážistů do práce jednotlivých týmů. Pro mě byla účast v Internshipu skvělou pracovní zkušeností při studiu, určitě bych všem studentům doporučil, aby to zkusili.

Jak jsi získal práci HR specialisty v týmu Reward & Compensation? Co je náplní tvé práce?

Končil jsem studium a v O2 se mi líbilo natolik, že jsem zde chtěl pracovat i po skončení stáže. Ve stejnou chvíli byli stážisti osloveni s nabídkou této pozice. Odpověděl jsem, absolvoval několik výběrových kol a za měsíc jsem nastupoval do nového týmu.

Má práce je spojena s aktivitami kolem odměňování, benefitů a produktů pro zaměstnance, dále pak správou zaměstnaneckých SIM karet a mobilních přístrojů. Spustili jsme například novou nabídku telco služeb či nový systém zaměstnaneckých mobilních telefonů. V dubnu pak inovovaný program slev pro rodinu a přátele zaměstnanců – O2 Z první ruky.

Takže je to hodně pestré. A jsi v O2 spokojený? Je něco, co se ti nelíbí a změnil bys to?

Mám práci, která mě baví, skvělé kolegy a možnost pracovat na vlastních projektech. Co mě někdy štve, jsou komplikované procesy a dlouhá realizace některých aktivit. Každopádně se mi na O2 líbí, že pokud člověk chce, má širokou škálu možností se rozvíjet a kariérně růst.

Máš nějaký zážitek spojený s O2, něco na co rád vzpomínáš?

O2-MeetFactory-LukasPosledním velkým zážitkem byla účast v interním projektu „Co kdyby misi“. Spolu s dalšími dvaceti kolegy jsem byl vybrán do dvouměsíční mise, jejímž cílem bylo přijít s návrhy, jak změnit firemní kulturu. Na začátku jsme sestavili čtyři týmy, z nichž každý tým pracoval na jedné oblasti. Tým Čisté víno, jehož jsem byl součástí, se věnoval otevřenosti v O2. Po dvou měsících, během nichž jsme se bavili se zaměstnanci, navštěvovali cizí firmy a diskutovali s managementem O2, jsme navrhli dva nápady, jak mít otevřenější kulturu.

Prvním nápadem je interní sociální síť, která nám pomůže komunikovat rychleji, včas a díky níž dokážeme prioritizovat informace, které na nás přicházejí. Druhým nápadem bylo nastavení konstruktivní zpětné vazby při hodnocení výkonu zaměstnance a vytvoření Galerie O´tisků. Tedy místo, kde ukážeme ty nejšikovnější kolegy, od kterých se mohou ostatní inspirovat.

Zapojení do projektu změny firemní kultury a následná prezentace výstupů před takřka 250 lidmi byl pro mě opravdu silný zážitek :).

Pokud chcete získat unikátní stáž už při studiu, která vás nastartuje podobně jako Lukáše, chyťte si poslední volná místa ZDE.

Aneta, #O2Žije

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek O2 talenti na startu – Dominika
Nahoru