Giggs: „Když jsem Ronalda viděl poprvé, musel jsem se smát.“ Jak se dostal na Old Trafford?

Přestup do United vystřelil Ronalda mezi největší hvězdy světového fotbalu a pod vedením sira Alexe Fergusona se Portugalec vypracoval na jednoho z nejlepších fotbalistů všech dob. A klubová legenda Giggs si velmi dobře vzpomíná, jak k prvním kontaktům došlo.

giggs ronaldo

Manchester United se tehdy v roce 2003 před začátkem sezony střetl se Sportingem Lisabon, za který mladíček Ronaldo nastupoval. V průběhu zápasu dával portugalský křídelník pořádně zabrat především Johnu O’Sheaovi, na což hráči United vzpomínají doteď.

„Vidíte Ronalda, jak dostane balon. Vidíte ho, jak si z Johna O’Shea dělá dobrý den, a musíte se přitom trochu zasmát.“

Pro ITV Sport prohlásil Giggs o Ronaldovi, že rozzářil hru a po zápase si s ním každý z hráčů chtěl pohovořit. Později údajně hráči United čekali na Alexe Fergusona. Když se vrátil, hráči zaslechli řeči, že se údajně domluvili na 13 milionech liber.

Dříve o tomto momentu hovořil i sir Alex Ferguson – když se po památném zápase se Sportingem vrátil do šatny, údajně nikdo nemluvil o ničem jiném než o nadání a talentu Ronalda. Během zpátečního letu do Manchesteru mu prý dokonce sami hráči radili, aby mu dal šanci a přivedl ho na Old Trafford.

Jak se později ukázalo, nebyl to vůbec špatný krok. Oběma stranám přinesl úspěšné roky ověnčené několika tituly a z Ronalda udělal megahvězdu. Té do sbírky donedávna chyběl už jen velký úspěch s reprezentací, ale tato kapitola se v neděli večer už také uzavřela…

Foto: mirror.co.uk
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru