Chaos na Tour! Chris Froome na slavném kopci utíkal. Žlutý dres mu nakonec sporným rozhodnutím vrátili

Diváci na místě u televizních obrazovek v jednu chvíli nevěřili vlastním očím. Chris Froome zdolával slavnou horu Mont Ventoux po svých!

Došlo totiž ke kolizi mezi divákem a motocyklem, do kterého jako první najel Richie Porte.

Svého týmového kolegu ze stáje Sky pak trefil Chris Froome, jemuž kolo přejela další motorka a část trasy potom běžel.

V době kolize jel s Froomem i Bauke Mollema, který ale bez výraznějších problémů pokračoval do cíle. Právě čas Mollemy nakonec dostali Froome i Porte.

Tohle sporné a diskutabilní rozhodnutí jury udrželo Chrise Frooma ve žlutém dresu. Aktuálně má v průběžném pořadí náskok 47 vteřin před Adamem Yatesem.

„Jsem s rozhodnutím komisařů velmi spokojený. Myslím, že to bylo správné, takže jim děkuji,“ citoval Chrise Frooma iSport.cz.

Překvapivě neprotestoval ani Adam Yates„Froome je právoplatným majitelem žlutého trikotu. S rozhodnutím jury jsem spokojený, za takovou cenu bych ho ani nechtěl,“ nechal se slyšet Yates, který by byl podle původních výsledků novým vedoucím mužem Tour de France.

V dojezdu horské etapy neplatí tříkilometrová ochranná zóna, podle pravidel měl tak Froome dostat čas, ve kterém skutečně projel cílem. Rozhodčí tedy udělali výjimku v pravidlech.

Dvanáctou etapu, která byla zkrácena kvůli špatnému počasí na vrcholu Mont Ventoux o 6 km, vyhrál Belgičan Thomas de Gendt.

Roman Kreuziger dojel 26. a celkově mu patří 14. příčka.

[blog_program_info id=“8125572″]

Foto: Reuters  (mm)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru