Nastavený čas Milana ŠTĚRBY: Ronaldo při finále na nosítkách? Byla to tragédie nebo komedie?

Jedni tvrdí, že to je sebestředný narcis, který na sebe musí za každou cenu strhávat pozornost a zajímá se vždy jen o sebe. Druhá polovina je pak přesvědčená o tom, že to je výjimečný fotbalista, který by pro svůj tým na hřišti zemřel. Tak kde je vlastně pravda?

Problém asi bude v tom, že i když se to zdá být neslučitelné, pravdu mají částečně oba tábory.

Jako malý příklad může posloužit situace z 25. minuty finále letošního EURO. Cristiano Ronaldo musí kvůli zranění střídat, čímž oslabuje svůj tým a fanoušci Portugalska trnou, jak to jejich tým v utkání s našlapanou Francií zvládne bez svého kapitána a ikony.

Cristiano ronaldo

Zranění? Určitě ano. Po zákroku Payeta se koleno prohnulo opravdu hodně nepřirozeným směrem a rozhodně nelze Ronalda podezřívat ze simulování.

Slzy? Určitě pravdivé. V žádném případě bych si nedovolil snižovat Ronaldovu touhu zahrát si a dohrát finále mistrovství Evropy. V tomhle ohledu to pro něj byla pochopitelně malá sportovní tragédie.

Ale nosítka? Divadlo pro lítostivé. Bylo opravdu nutné se nechat odnést, když před usednutím na trávník a ostatně i po skončení zápasu Ronaldo ukázal, že chodit může?

cristiano ronaldo

Samozřejmě daleko důvěryhodněji vypadá zranění v takovém zápase, pokud musí hráče odnést, než když bez nějakého viditelného šrámu odejde po svých.

Jako argument lze nabídnout, že chtěl dopřát trochu víc času svému nástupci Quaresmovi, aby se mohl připravit do hry. Ale nejpravděpodobnější je, že Ronaldo prostě umí pracovat s emocemi fotbalových fanoušků a se svým mediálním obrazem (funguje to podobně jako objímání malých průvodců od hráčů před začátkem zápasu… za přítomnosti kamer).

A tohle byl prostředek, jak vymačkat zase o něco více slz z tváří fanynek a jak získat emotivní obrázky kapitána odnášeného v slzách do útrob stadionu, které ihned obletěly celý svět. A okamžité reakce na sociálních sítích plné lítosti dokazují, že tohle prostě funguje.

cristiano ronaldo

V celkovém kontextu je to samozřejmě zanedbatelná maličkost, ale právě na ní lze ukázat, jak Cristiano Ronaldo umí využívat některých situací k vylepšování svého mediálního obrazu. A to je možná to, co na druhou stranu jeho odpůrce neustále podvědomě dráždí.

[blog_program_info id=“8067031″]

Foto: Reuters
Milan Štěrba Autor článku
Milan Štěrba
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru