Zlatanova patička, Ronaldův pláč. Nejpamátnější momenty historie mistrovství Evropy

Hod mincí určil finalistu (1968)

Penalty jsou dnes tradiční součástí zápasů, které musejí poznat vítěze. Na mistrovství Evropy v roce 1968 tomu tak ale nebylo. A tak po základní hrací době i prodloužení vyrovnaného utkání Itálie se Sovětským svazem musel o postupujícím do finále rozhodnout hod mincí! Díky šťastné ruce rozhodčího nakonec „zvítězila“ Itálie.

[fve]https://youtu.be/eXXQVJsZOlg[/fve]

Dloubák Antonína Panenky (1976)

Brilantně zahraná penalta Antonína Panenky na evropském šampionátu 1976 zajistila československým fotbalistům titul mistrů Evropy. Podkopnutý balon skončil hravě za zády německého brankáře Seppa Maiera a země jásala! A ani s odstupem času nenechává tenhle kop fanoušky klidnými a tuhle úžasnou fintičku stále napodobuje, i po vzoru slavného Čecha, nejeden fotbalista!

[fve]https://youtu.be/MkAVNv-Ij6s[/fve]

Legendární volej van Bastena (1988)

Do velkého finále, které hostil Olympijský stadion v Mnichově, se probojovalo Nizozemsko a Sovětský svaz. Zápas přinesl jeden z nejkrásnějších volejů v historii evropských šampionátů. Marco van Basten legendárním gólem navyšoval dvoubrankové vedení a zasadil Sovětům hřebíček do rakve.

[fve]https://youtu.be/D0U3pT-icnk[/fve]

Přečtěte si taky: Fotbalový RADAR: EURO 96? Nejlepší! Byl jsem mladý a myslel si, že je možné všechno. A málem bylo

Zlatá penalta Zinédina Zidana (2000)

EURO 2000 vyhrála Francie za velké zásluhy záložníka Zinédina Zidana. Do finálového utkání se totiž probojovala skrze Portugalsko až díky parádně zahrané penaltě ve 117. minutě utkání! Nejen pro tenhle moment byl Zidane po právu vyhlášen hráčem turnaje!

[fve]https://youtu.be/e0FT72_CbeY[/fve]

Patička Zlatana Ibrahimoviče (2004)

Na EURO 2004 vedla v základní skupině Itálie dlouhou dobu nad Švédskem 1:0. Až se v 85. minutě, kdy se dostal k balonu Zlatan Ibrahimovič, stalo něco neskutečného. Švédský mladík, stojící zády k brance, trefil parádně balon patou a vstřelil neuvěřitelnou branku! Vyrovnal na konečných 1:1 a i kvůli němu tak Itálie nakonec nepostoupila ani ze základní skupiny.

[fve]https://youtu.be/9Fn4IMnJlAc[/fve]

Pláč hvězdného Cristiana Ronalda (2004)

EURO 2004 přineslo kromě Zlatanova gólu patičkou i další zajímavý okamžik. Do finálového utkání se mimo domácích portugalských fotbalistů propracovali senzačně i reprezentanti Řecka. Skvělou útočnou hrou a brilantními obranými zákroky vybojovali výhru 1:0 a donutili hvězdného Cristiana Ronalda k nervozitě, vzteku i slzám! Podívejte se, kolikrát řečtí fotbalisté zmařili útočné akce CR7!

[fve]https://youtu.be/Dygj1UXPJO4[/fve]

Foto: youtube.com  (bar)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru