Ostuda organizátorů Tour de France. Jak byla ohrožena bezpečnost závodníků?

Největším hrdinou první pyrenejské etapy letošního ročníku Tour de France se stal Stephen Cummings. Někdejší mistr světa na dráze vyhrál s minutovým náskokem před Darylem Impeyem.

Žlutý jezdec Greg van Avermaet navýšil svůj náskok v průběžném pořadí už na šest a půl minuty. Roman Kreuziger do cíle přijel ve skupině hlavních favoritů.

Nepříjemné překvapení ale čekalo na skupinu největších favoritů kousek před cílem. Takzvaná Flamme Rouge, nafukovací brána označující vzdálenost 1 km od cíle, padla na trať a způsobila závodníkům velké starosti. Nejvíc na to doplatil Adam Yates ze stáje Orica, který šel k zemi a způsobil si i drobné zranění.

Zatím sice není známo, co pád brány způsobilo, tohle si ale zkrátka organizátoři Tour de France trestuhodně nepohlídali. Podobná záležitost by byla považována za amatérismus i na závodech mnohem menšího významu.

https://twitter.com/CyclingHubTV/status/751433673661120512

Na druhou stranu byl doposud letošní ročník Tour považován za nejbezpečnější v historii, protože zatím ze závodu neodstoupil ani jeden ze 198 jezdců.

Věřme tedy, že šlo pouze o ojedinělý incident.

[blog_program_info id=“8039033″]

Foto: Reuters  (mm)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru