Manchester City získal 18letého mladíka! Klub bude reprezentovat ve Fifě

Sen mnoha hráčů se Kieranu Brownovi splnil. Osmnáctiletý mladík podepsal smlouvu s Manchesterem City. Klub však nebude reprezentovat na trávníku ale ve videoherní sérii FIFA. Klučina přezdívaný Kez totiž není fotbalista ale hráč videoher.

Brown si vydělává e-sportem a podpis s takto slavným klubem je pro něj další posun v kariéře. „Jsem nadšený, je to pro mě i pro klub něco nového,“ vyjádřil své první pocity jeden z průkopníků e-sportů v anglické Premier League.

Co bude jeho hlavní náplní práce? Především reprezentace Manchesteru City na různých e-sportových turnajích. „Chystám se také streamovat na Twitch, dělat videa pro kanál Manchesteru City na Youtube a klidně i zápasy s fanoušky,“ netají Kez své další plány.

Za druhou stranu se k nové akvizici vyjádřil Diego Gigliani, viceprezident sekce multimédií a inovací: „E-sporty nabírají na otáčkách a je proto pro nás logické, že chceme být u toho. Dostaneme se tak blíže k našim fanouškům, kteří zároveň rádi hrají hry, jako je FIFA od EA Sports.“

Kromě Citizens má svého hráče také West Ham. Ten od května zaměstnává Seana „Dragonn“ Allena. Další týmy Premier League budou tyto první dvě vlaštovky pravděpodobně následovat.

Foto: breakingnews.ie  (rw)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru