Will Grigg se stal ikonou! Proč jej teď za každou cenu chtějí fanoušci v Hamburku?

Jen málokteré jméno zaznělo letos v létě ve Francii víckrát, než jméno severoirského útočníka Willa Grigga. Můžou za to fotbaloví fanoušci a jejich neoficiální chytlavá hymna šampionátu.

Na hřišti se sice Grigg neobjevil ani jednou, takhle jej ale (s jeho spoluhráči) vítali po návratu z EURO:

[fve]https://youtu.be/Xf7P3X4UgRs[/fve]

Jméno Will Grigg se neslo během turnaje ve francouzských ulicích i na tribunách a ozvěna nejspíš doputovala až do německého Hamburku. Tamní fandové totiž přišli s peticí, v níž orodují za jeho příchod do bundesligového klubu.

Není pochyb o tom, že by Grigg díky mohutné podpoře fandů přinesl do klubu čerstvý vítr, přilákal by diváky do ochozů a přispěl k celkové atmosféře na stadionu. Zájem je veliký, petici podepsalo už na 10 tisíc lidí.

A fandové také kalkulují. Spočítali si, že jeho cena na trhu je přibližně 1,5 milionu Euro a takovou sumu by podle nich prý snadno zaplatil skrze merchandising.

A jak si vlastně Will Grigg užívá tuhle popularitu?

„Snažím se od písně distancovat. Určitě jsem si to sám nezpíval, je to celé trochu divné. Jsem fotbalista a byl jsem tu kvůli fotbalu. Ale slyšet takovouhle podporu od fanoušků bylo opravdu fantastické,“ uvedl pro Guardian.

[fve]https://youtu.be/Y3YuvPGQ0Cc[/fve]

Foto: Reuters (kl)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru