Immortals šokovali Švédsko a odnesli si titul DreamHack Summer

immortal

Do města Jönköping se sjelo celkem 8 týmů, které bojovaly ve dvou skupinách po čtyřech o postup do play-off.  Mezi hlavními favority turnaje byly domácí celky Ninjas in Pyjamas a Godsent, zabojovat mohli také dánští Astralis. Největší šance se dávaly samozřejmě domácím miláčkům NiP, protože v dubnu slavili velké vítězství na DreamHack Masters v Malmö. K vidění byli také HellRaisers s českým hráčem oskarem.

oskar

Tým Immortals, který teprve před nedávnem přestoupil ze své původní organizace Tempo Storm, nevstoupil do turnaje vůbec dobře a podlehl hned v úvodním střetnutí s SK Gaming. Brazilci ovšem opět dokázali svou obrovskou mentální sílu. Nejprve si poradili 2:0 s ENCE, aby po třech mapách vrátili prohru SK Gaming a prokousali se tak ke druhému postupovému místu za Astralis ve skupině.

Švédský duel v druhé skupině vyhráli překvapivě Godsent, kteří šli z prvního místa právě na Immortals. Ninjové museli změřit síly s Astralis. HellRaisers se na turnaji bohužel moc neohřáli. Vypadli po dvou prohrách a bylo vidět, že ze sebe stále neshodili pomyslnou deku po nevydařené kvalifikaci na ESL One.

pohar

Proti Godsent už bylo cítit, že Brazilci si jdou pro titul. V parádním zápase po výhře na Cache a prohře na Mirage rozhodovali na Trainu, čímž vyprovodili domácí sestavu kolem pronaxe ven z turnaje. Immortals k výhře silně pomohl SHOOWTiME, který nastřílel celkem 62 fragů.

Ninjas in Pyjamas s Astralis předvedli také perfektní Counter-Strike a celá série se musela fanouškům líbit. Po výhře na Cache se zápas vyrovnal na Overpassu, kde se za Astralis převedl v plné kráse dupreeh. Rozhodující krok ale udělali NiP na Cobblestonu a k cestě za dalším DreamHack titulem je dělil jen jeden zápas.

Záznam finále Immortals proti Ninjas in Pyjamas:

[fve]https://youtu.be/Af5yAwmlY60[/fve]

Bouřlivá atmosféra v hale dávala ve finále najevo, kdo je ve Švédsku doma. Publikum nemělo pochyb, že by Ninjas in Pyjamas mohli klopýtnout. Historicky to byl také první duel, který spolu oficiálně obě sestavy odehrály. K překvapení všech Immortals po těsném průběhu výhrou 16:10 na první mapě Cache své soupeře totálně zaskočili. NiP najednou nebyli schopní odehrát pořádné kolo a první půlka Mirage 3:12 pro ně byla na ručník.

Díky taktické pauze se ještě za mocného povzbuzování dokázali NiP zvednout. Zatlačili Immortals také k pause, ale na velký obrat už bylo pozdě. Immortals nakonec po výhře 16:13 na Mirage slavili první velké mezinárodní vítězství.

[blog_program_info id=“7943169″]

Autor: Ondřej Báča
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru