Šílenec Troicki! Rozhodčího ve Wimbledonu nazval idiotem. Co ho vytočilo?

Téměř tříhodinová bitva ve 2. kole Wimbledonu mezi Viktorem Troickim a Albertem Ramosem-Vinolasem se schylovala ke konci. Španěl v pátém setu servíroval na vítězství, stav rozhodujícího gamu byl 30:30. V tu chvíli ale přišel umpire Damiano Torella s velmi kontroverzním rozhodnutím.

Čárový rozhodčí zahlásil Ramosovi při servisu aut, jenže Torella verdikt opravil a přisoudil tak Španělovi mečbol! Troicki byl proti spornému rozhodnutí naprosto bezmocný, nemohl si vzít ani jestřábí oko – na kurtu číslo 17, kde utkání probíhalo, totiž není nainstalované.

A v tu chvíli propadl frustrovaný Srb v šílenství.

„Neeeee, neeeeee!“ začal řvát. S křikem pak přinesl míček až sudímu pod nos, aby mu ukázal, že na něm není žádná stopa od lajny. „Žádná bílá! Podívej se na to, podívej se!“ burácel Troicki.

Jenže Torella byl neoblomný a rozzuřený Srb tak odpálil míček do diváků, k sudímu se ale ještě vrátil: „Jsi ten nejhorší rozhodčí na světě! Idiote,“ pronesl.

[blog_program_info id=“7928826″]

Troicki byl očividně vyvedený z koncentrace, následující míček tak snadno prohrál a zápas skončil v jeho neprospěch. Po utkání ještě Torellu zavalil další sprškou urážek.

Teď Srba čeká mastná pokuta. Podle jeho slov by to však měl být Torella, kdo by měl být pokutován.

„On by měl dostat pokutu, on to zpackal. Neříkám, že jsem kvůli němu ten zápas prohrál, ale ublížil mi při velice důležitém míčku. Je to šílené, takový rozhodčí by neměl řídit zápas na kurtu, kde není jestřábí oko,“ stěžoval si Troicki.

S Torellou nejspíš nemá problém jen on – Srb našel zastání třeba i u Australana Nicka Kyrgiose, který se k celé kauze vyjádřil „po svém“ na Twitteru.

[blog_program_info id=“7942103″]

Foto: reprovideo  (jz)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru