Kam dál? Kdo by měl vést fotbalovou repre? Hřebík, Zeman, nebo snad Hašek?

Pavel Vrba pravděpodobně v nejbližších dnech skončí na pozici trenéra národního týmu. Hlava Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta potvrdil jednání o jeho uvolnění. Vykoupit ho chce ruská Machačkala.

Kdo by měl být Vrbovým nástupcem? Tady je přehled kandidátů.

Ivan Hašek

ivan hasek

Roli reprezentačního kouče už si na pár měsíců vyzkoušel. Zaskakoval na konci neúspěšné kvalifikace na mistrovství světa v roce 2010, funkci tehdy vykonával souběžně s předsednictvím svazu. Momentálně má ale namířeno za prací do Spojených arabských emirátů. „Neznám nikoho z trenérů, který by nechtěl vést reprezentaci země, z níž pochází,“ řekl Hašek pro iDnes.cz. Zároveň však dodal, že nepředpokládá, že by nabídku dostal. „V jejich (těch, co budou rozhodovat) úvahách určitě nefiguruju. To je jistota,“ prohlásil pro iSport.cz.

Karel Jarolím

Karel Jarolím trenér Mladá Boleslav

Se Slavií dvakrát vyhrál domácí ligu, probil se i do Ligy mistrů. Současný kouč Mladé Boleslavi (dosáhl s ní na 3. a 4. místo a nedávno prodloužil smlouvu o tři roky) by ovšem potřeboval souhlas šéfa Josefa Dufka.

„Vůbec si nedokážu představit, že by teď, dva tři týdny před losem evropských pohárů, náš trenér někam odcházel.“ Dufek pro Aktuálně.cz. Později však přece jen mírně svá slova korigoval. Nedostal už náhodou Jarolím nabídku?

Zdeněk Zeman

zdenek zeman

Když se v Česku vybírá trenér pro reprezentaci nebo velký klub, jméno Čechoitala se vždy vynoří… Aby následně zase zapadlo. V Itálii má stále velké jméno, byť od jeho úspěchů s AS Řím, Laziem či Foggií už uplynula řádka let.

Naposledy své schopnosti kouč, který vytrvale lpí na ofenzivním pojetí hry, předvedl ve Švýcarsku. Outsidera z Lugana zachránil v nejvyšší soutěži a došel s ním do finále poháru.

Jaroslav Hřebík

jaroslav hrebik

Momentálně zastává pozici generálního sportovního manažera Sparty. V kariéře trénoval Spartu i Slavii. O tlaku fanoušků ví z té doby své. V jeho prospěch hovoří i stříbro z mistrovství Evropy do devatenácti let v roce 2011. Právě hráči tehdejšího týmu by měli v reprezentaci pomalu převzít vůdčí úlohu. Navíc je považován za pokrokového a moderního kouče.

Vítězslav Lavička

lavicka

Jedna z logických a nejspíš nejméně bolestivých variant. Současný kouč jednadvacítky v minulosti vyhrál se Spartou double a snad ještě cennější je jeho titul s Libercem. Má za sebou i úspěšnou štaci v australském Sydney, s nímž také slavil ligový triumf. V evropských pohárech ale při posledním angažmá na Letné moc úspěšný nebyl.

U Lvíčat si nicméně vede slušně. S pěti výhrami a dvěma remízami je blízko postupu na EURO 2017.

V médiích ale rezonují i další jména, na příštího kouče si můžete dokonce i vsadit u sázkové kanceláře. Zdeněk Ščasný, Jakub Dovalil, Jaroslav Šilhavý, František Straka, Luboš Kozel… Nebo snad je čas povolat někoho ze zahraničí? A koho byste si přáli vy?

[blog_poll_start][poll id=“274″][blog_poll_end]

(kl), Foto: fotbal.cz, Facebook, forzaitalianfootball.com, sparta.cz
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru