Bitevní pole Vlasty KAISERA: EURO nominace – kvalita je nejlepší recept

Zatímní hlavní hvězdou šampionátu je nejdražší posila Realu všech dob, Gareth Bale. Jistě si vzpomenete, že ještě před pár lety či měsíci byl lehce podceňovaný ve stylu „kdoví, zda za ty peníze vůbec stojí“.  

bale

Opět se už rozstřílel i madridský fenomén Ronaldo. V úvodních dvou utkáních vyšel sice gólově naprázdno, ale do šancí se dostával i tak neuvěřitelně často. To jen potvrzuje jeho kvality, zvlášť když hraje v týmu, který nemá sílu kádru Realu. Navíc již královský klub z Madridu během Eura stačil vykoupit zpět Álvara Moratu a má aktivně zacíleno na další dvě nadějné superhvězdy, Paula Pogbu a Davida Alabu.

Dominance vítěze Ligy mistrů tedy trvá a zřejmě i nadále trvat bude, protože schopnost přivábit velká jména, to je disciplína, v níž nadmíru vyniká. Přesto Real nemá nejvíce hráčů v nominacích jednotlivých národních reprezentací pro Euro – mimo jiné i proto, že některé jeho hvězdy pocházejí ze zámoří, z mimofotbalových důvodů pak nebyl povolán např. Karim Benzema.

Nejvíce fotbalistů má na evropském šampionátu Juventus Turín (o Moratu už ale přišel a o Pogbu, zdá se, co nevidět přijde) a také Liverpool. Oba tyto kluby měly či stále mají ve Francii 12 hráčů, následují Tottenham (11), Manchester United (10), Barcelona, Bayern, Fenerbahçe (9), Real, Arsenal, Basilej, CSKA Moskva a AS Řím (8).

Čtvrtina hráčů z anglických klubů

Nejvíce špičkových „euro-fotbalistů“ obléká dresy klubů z Anglie. Je jich 139, což je zhruba 25 % ze všech nominovaných na EURO 2016!

Všichni členové výběru Roye Hodgsona hrají Premier League (Burnley, v jehož kádru je třetí gólman Tom Heaton, právě postoupilo).

V tom reprezentace Anglie nemá konkurenci, u hráčů Albionu se zkrátka naplno uplatnilo rčení „všude dobře, doma nejlíp (platí)“.

rashford

Premier League pochází 103 reprezentujících hráčů představivších se na Euru. Ale pozor: 31 jich hraje v Championship, tedy druhé nejvyšší anglické soutěži, která je čím dál kvalitnější a zajímavější. Mezi evropskými ligovými soutěžemi je ohledně početního zastoupení reprezentantů na Euru dokonce sedmá! Čtyři hráči působí i ve třetí anglické lize a jeden ve čtvrté – je jím Luke McCullough ze Severního Irska, který na klubové úrovni obléká dres Doncasteru.

Po Premier League následují v počtu zastoupení německá bundesliga (57 hráčů), italská Serie A (52) a překvapivě turecká SüperLig (36). Španělská Primera División je sice až pátá, ale španělský výběr trenéra Vicente del Bosqueho má jiný primát. Z třiadvaceti nominovaných hráčů jich devatenáct hrálo za své kluby v posledním ročníku Ligy mistrů.

I zde tedy platí, že kvalita je nejlepší recept … na kvalitu!

[blog_program_info id=“7855146″]

Foto: Reuters
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru