Turci vystavili českému týmu stopku! Jak se rodilo obří zklamání?

[blog_program_info id=“7800013″]

Nejlepší výkon na turnaji českým fotbalistům nestačil. Na mistrovství Evropy končí už po základní skupině. Češi nastoupili do zápasu o bytí a nebytí v turnaji se čtyřmi změnami v základní sestavě. Oproti zápasu s Chorvaty se na hřišti od první minuty objevili Tomáš Necid, Bořek Dočkal, David Pavelka a Daniel Pudil.

Svěřenci Pavla Vrby do utkání vstoupili aktivně, z první střely na branku však inkasovali. Po centru osmnáctiletého Emre Mora se v pokutovém území uvolnil Burak Yılmaz a nedal Petru Čechovi šanci.

Češi mohli rychle vyrovnat, hlavička Tomáše Sivoka z rohu v 16. minutě však skončila pouze na tyči.

Ani po pauze neodčarovali muži v červeném kouzlo svatyně Volkana Babacana. Nic na tom nezměnil ani střídající Milan Škoda, který nahradil nepřesvědčivého Pavelku. Postupovou bránu českému týmu tak definitivně zabouchl v 65. minutě Ozan Tufan, který podruhé rozjásal tureckými fanoušky nabitý stadion.

Česká reprezentace už v závěrečné křeči v pohodě hrajícího soupeře moc nepotrápila a na turnaji končí na posledním místě skupiny D.

Turci budou čekat na výsledky v ostatních skupinách. Mají lepší bilanci než Albánie a potřebují pod sebe dostat ještě jeden tým ze třetích míst.

Skupinu D ovládli Chorvaté, kteří nečekaně porazili Španělsko 2:1.

(rw), Foto: Reuters
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru