PROČ? Chorvatští chuligáni protestovali proti svazu. Jste teroristi, vzkázal trenér Čačič

Zápas České republiky s Chorvatskem nepřinesl jen neuvěřitelný finiš českého týmu a vydřenou remízu 2:2, ale také problémy s fanoušky. Rozběsnění Chorvaté vhazovali na trávník světlice, rvali se v hledišti mezi sebou a pořadatelská služba měla plné ruce práce.

[blog_program_info id=“7757212″]

[fve]https://youtu.be/FZN8ZCeMmpw[/fve]

UEFA i francouzští činovníci mají dost podnětů k práci, protože v době permanentní hrozby teroristických útoků není v pořádku, když fanoušci pronesou na tribuny pyrotechniku.

Disciplinárka bude řešit chování Chorvatů v nejbližších dnech. Hrozí jim stejně jako Rusům (podmínečné) vyloučení z turnaje.

croatia fights 5 croatia fights 4

Proč Chorvati tak běsnili? Má to být protest proti vedení chorvatského svazu, v jehož čele sice stojí bývalý excelentní šutér Davor Šuker, je však považován pouze za loutku.

DAVOR ŠUKER zdravko mamic

Šedými eminencemi v pozadí jsou Zdravko Mamič a Damir Vrbanovič, viceprezident a výkonný ředitel fotbalové federace. Oba byli obviněni ze zpronevěry peněz při jejich dřívějším působení v Dinamu Záhřeb a kvůli obavě z možného ovlivňování svědků byli dokonce vzati do vazby. Své pozice u fotbalového svazu si však ponechali a páteční zápas pozorovali z VIP salonku v St. Etienne.

Trpělivost radikálních chorvatských fans už přerostla meze. Věří, že pouze mezinárodní ostuda a chorvatský neúspěch zapříčiní změnu ve vedení.

Pro řádění fanoušků nemají žádné pochopení hráči (hned po utkání se omlouval Ivan Rakitič z Barcelony) ani trenér Ante Čačič.

Ten po zápase prohlásil: „Co se stalo, je teror. To nejsou fanoušci, jsou to chuligáni, nemají místo na stadionu ani na zápase. Omlouvám se. Jsou to sportovní teroristi, nepatří na stadion. Nejdůležitější na tom je, že naše země s těmito lidmi nechce mít nic společného.“

croatia fights

Podle trenéra mělo přerušení utkání i vliv na konečný výsledek. „Hráči se přestali soustředit a samozřejmě za to mohli fanoušci. Plýtvali jsme energií, abychom fanoušky uklidnili. Jsem rád, že jsme nakonec neprohráli.“

„Viděli jste, že tu byla celá řada chorvatských fanoušků, chovali se slušně, férově, skákali, fandili, tancovali. Už před zápasem se radovali spolu s českými fanoušky. Tohle byla skupina nějakých deseti lidí. Doufám, že se je podaří potrestat. Tihle lidé jsou děsiví,“ dodal Čačič.

(tom), Foto: Reuters, total-croatia.com, sport.hr
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru