Bezchybný stadion? Na Superstadiu budou mít i diváci z poslední řady fotbal jako na dlani

Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=32550 AND vote > 0 AND vote <= 5

S přelomovým nápadem v oblasti výstavby fotbalových arén přišla německá firma Interpol Studios – a projekt zaujal mnohé, dotazovaly se prý na něj už například dva kluby z Premier League.

Výhody Superstadia jsou skutečně lákavé. Doba obrovských komplexů s atletickými dráhami je už dávno pryč a trendem je stavět stadiony, při nichž se mohou diváci dostat ke hře na trávníku co nejblíže. U Superstadia by až 97 % fanoušků sedělo v místech ve vzdálenosti do 50 metrů od hřiště!

Stadion by byl navíc mnohem menší a například výstavba arény o kapacitě 55 tisíc diváků by ušetřila v daném městě až třetinu prostoru! To vše díky zvláštnímu prstenci pod střechou, který celý stadion obepíná.

super stadio

superstadio

super stadio super stadio

Aréna by navíc ve srovnání se současnými cenami nevyšla nijak draze. „Vychází nám, že by stavba stála zhruba tolik, na kolik vyjdou dnešní stadiony,“ vyjádřil se pro Daily Telegraph Robin Houcken z Interpol Studios.

Superstadio se podle firmy dá navíc použít i při jiných sportech – hokeji, tenise či motorsportu.

super stadio

Jak se vám stadion budoucnosti líbí?

Foto: Interpol Studio
(jz)
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru