Fotbalový král u soudu! Co provedl Messi a hrozí mu vážně vězení?

Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=32573 AND vote > 0 AND vote <= 5

Jeden z nejlepších světových fotbalistů, Argentinec Lionel Messi, stanul před soudem. Hvězda Barcelony prý díky daňovými podvodům obrala španělské finanční úřady o 4,1 milionu eur!

Lionel Messi stanul spolu se svým otcem Jorgem Horaciem Messim před soudem. Hrozí mu až dva roky vězení! Argentinský fotbalista se však bránil, že o podvodu nic neví. Podle jeho slov podepsal dokumenty bez toho, aby je četl.  Ohledně financí totiž prý vždy důvěřoval svému otci a najatým odborníkům.

messi soud Barcelona's Argentine soccer player Lionel Messi (C) arrives to court with his father Jorge Horacio Messi (3rd R) to stand trial for tax fraud in Barcelona, Spain, June 2, 2016.  REUTERS/Albert Gea messi soud 2 messi soud 3 Barcelona's Argentine soccer player Lionel Messi leaves court where he is on trial for tax fraud in Barcelona, Spain, June 2, 2016. REUTERS/Albert Gea

Přečtěte si také: VIDEO: Mafiáni se chystají na Euro! Kdo má před ME nejstylovější týmové foto?

„O ničem nevím, jen jsem hrál fotbal. Podepsal jsem ty smlouvy, protože jsem věřil tátovi a odborníkům na finance. Ti měli mít tyhle věci na starosti.“ řekl Lionel Messi u soudu.

K únikům mělo dojít mezi lety 2007 a 2009. Messiho právníci se však snažili dokázat, že o daňových otázkách a o fungování „jeho“ podniků hvězdný fotbalista opravdu nic netušil.  Podle vlastních slov prý nevěděl, že část jeho příjmů jde do společností v zemích jako Uruguay, Švýcarsko a Belize.

I Messiho otec přiznal, že svého syna o finančních věcech neinformoval.

„Nemyslel jsem si, že je nutné, abych ho informoval o všem,“ prozradil Jorge Horacio Messi.

Je tedy nepravděpodobné, že by za tento přestupek nakonec hvězdný Messi skutečně obdržel trest odnětí svobody. S největší pravděpodobností ho ale čeká tučná pokuta.

Kvůli soudu musel barcelonský hráč vynechat i část přípravy na jihoamerický šampionát.

Copa América. Ta startuje už v sobotu a zápasy budete moct sledovat díky O2 TV na stanicích Sport 1 a Sport 2!

[blog_program_info id=“7550613″]

Foto: Reuters
(bar)
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru