Přijde o Rio?! Kdo nejspíš připravil SÁBLÍKOVOU o olympiádu?

Nepříjemná a hlavně nečekaná zpráva přišla z Mezinárodní cyklistické unie (UCI).

Česká republika nejspíš nebude mít v ženských závodech na letních olympijských hrách v Riu žádnou závodnici. A to i přesto, že Martina Sáblíková loni na MS v Richmondu kvalifikační limit splnila a všichni včetně činitelů Českého olympijského výboru s její účastí počítali.

Jak je to možné?

„Je seznam 38 zemí, které získaly kvalifikaci pro silniční závod jednotlivců. Základní problém je ve kvótě 67 závodnic do silničního závodu. Z těch se rekrutuje 25 závodnic pro časovku jednotlivců. Takže asi máme na 99 procent smůlu,“ osvětlil situaci pro Český rozhlas uznávaný mezinárodní rozhodčí Miroslav Janout.

„Martina Sáblíková pořád má naději, ale musí spoléhat na to, že místa, která jsou k dispozici, nebudou vyčerpaná. Pak se začne přerozdělovat deseti nejlepším národům a teprve ve druhém kole dojde na 10 nejlepších z časovky na MS,“ naznačil Janout jedinou šanci Sáblíkové na letní olympiádu.

Reakce trenéra Sáblíkové Petra Nováka byla hodně emotivní: „Ty vole, tak my jsme se honili na hov.. a utratili miliony na přípravu a cyklistický svaz není ani schopný znát pravidla?“ rozohnil se pro server idnes.cz.

V rozhovoru pro Český rozhlas už měl hlavu chladnější: „Zatím zůstávám v klidu, protože je pravidlo, že prvních deset národů z časovky má právo startu a dalších 15 bude doplněno. Někde mohl nastat šum, tak chvilku vydržme a uvidíme.“

Situaci začal na nejvyšších místech už řešit i Marián Štetina, prezident Českého svazu cyklistiky: „Bylo mi řečeno, že se na to Matthew Knight (šéf silniční komise UCI, pozn. red.) ještě jednou podívá a pošle české asociaci oficiální stanovisko,“ sdělil pro idnes.cz.

Sáblíková se může stát třetí Češkou (po Kateřině Neumannové a Kateřině Nash), která by se zúčastnila jak letní, tak zimní olympiády. Z té už má doma tři zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili z rychlobruslení.

Foto: Facebook
(rw)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru