Oskar vystřílel HellRaisers na DreamHack Tours kvalifikaci na turnaj o milion dolarů!

Ve dvou skupinách po čtyřech zde bojovalo osm týmů o vysněný postup do finále, který zajišťoval právě kvalifikační slot na major turnaj ESL One v Kolíně nad Rýnem s dotací milion dolarů!

oskar

Domácí fanoušci sledovali bedlivě tým HellRaisers, který má ve svém středu legendárního českého střelce Tomáše „Oskara“ Šťastného společně s dvojicí nadějných slovenských hráčů Martinem „STYKO“ Stykem a Patrikem „Zero“ Žúdelem.

Ti si již na začátku roku jednou evropskou major kvalifikaci od PGL vybojovali v Rumunsku. V Columbusu pak byli dokonce krůček od postupu do hlavního MLG turnaje, ale nedokázali dotáhnout skvěle rozjetý zápas s domácími Team Liquid a zůstali smutně před branami.

sal

Ve Francii se HellRaisers dostali po dvou výhrách nad polskými CSGL a finskými ENCE do vyřazovacích bojů. Největším překvapením ve skupinách bylo vyřazení slavné organizace SK Gaming, která se bohužel v poslední době se svou Counter-Strike sestavou dost trápí. Play off uteklo také rozjetým Švédům Godsent, kteří padli v severském duelu s ENCE.

oskar

Studená sprcha pro HellRaisers přišla v prvním kole play off, kde s dobře známými Bulhary Orbit po těsné úvodní mapě Dust padli také na Cache. Naštěstí však dokázali zmobilizovat síly a díky hladké výhře nad ENCE si vybojovali rozhodující boj o kvalifikační slot na major turnaj opět s Orbit.

Rozhodující bitva HellRaisers s Orbit v záznamu!

[fve]https://youtu.be/MtqA5TbcqwU[/fve]

Jak bývá zvykem, HellRaisers připravili fanouškům infarktový průběh, když si nedokázali pohlídat vstup do utkání a opět prohráli svou oblíbenou mapu Dust. Pak ovšem nastal obrat. Hlavně díky skvěle střílejícímu Oskarovi nedali HellRaisers soupeřům z Orbit na mapách Cache a Mirage žádnou šanci.

Hráči si tak mohli oddechnout a samotné finále s favorizovanými Dignitas už si jen vychutnat. Bylo však stále o co hrát, první místo zajišťovalo výhru 30 000 dolarů. Zápas měl pro HellRaisers podobný průběh jako duel s Orbit, akorát s opačným koncem.

Těsná výhra na Dust byla vystřídána prohrou na zbylých dvou mapách. Nutno dodat, že český hráč Oskar jasně vedl svůj tým a dokázal celkově ve finále nastřílet úctyhodných 68 fragů.

Sledujte v záznamu finále DreamHack Tours!

[fve]https://youtu.be/1r9mjZJ669E[/fve]

Doufejme, že se Oskarovi a jeho spoluhráčům bude dařit hlavně na nadcházející major kvalifikaci v Katowicích, kde už půjde do tuhého. Z šestnácti týmů z celého světa se do závěrečného turnaje ESL One v Kolíně nad Rýnem o milion dolarů dostane jen polovina. Snad to tentokrát vyjde!

Autor: Ondřej Báča
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru